Po loňském úspěchu a následných výborných výsledcích z jiných závodů, odjeli Písečtí s jistými ambicemi na dobrá umístění. Družstvo tentokrát tvořilo osm závodníků, a to čtyři junioři a stejný počet juniorek. Ti se o vítězství utkali v šesti váhových kategoriích.

Zdánlivou čáru přes rozpočet jim udělali pořadatelé sloučením dvou váhových kategorií u chlapců, takže nejzkušenější písečtí borci Jan Voráček a Vojta Včelička se rázem ocitli mezi o kategorii těžšími a staršími zápasníky. S touto situací si ale poradili nejlépe jak mohli a postupněse pavoukem vyřazovacích bojů oba dostali až do finále. V něm se utkali o titul mistra republiky ve váhové kategorii do 45 kg.

Vítězně z tohoto duelu vyšel Jan Voráček. Z titulu mistra republiky se radovala i další písecká, již zkušená závodnice Libuše Staňková, která ve finále porazila talentovanou bojovnici Janu Vlkovou. Takže i v kategorii juniorek do 50 kg bral Písek titul mistra i vicemistra republiky. Dalším želízkem v ohni byl také velice zkušený František Veselý, který rozhodně nezklamal. V kategorii do 55 kg vybojoval třetí místo.

Milým překvapením byla v kategorii do 45 kg Dana Andrová, která při svém premiérovém vystoupení získala titul vicemistra republiky. A to jí první místo uniklo o jediný bod.

Je třeba vyzdvihnout i další dva písecké borce. Michala Procházku, který se nezalekl svých až o tři roky starších soupeřů. Při svém prvním vystoupení na závodnické scéně�obsadil krásné 4. místo ve své kategorii do 60 kg.

Stejně se vedlo i další debutantce v písecké výpravě Lucii Taterové, která mezi staršími dívkami ve váhové kategorii do 55 kg obsadila rovněž 4. místo.
Soutěže ve fightingu se zúčastnilo 90 borců a je na snadě, že písecká výprava se opět neztratila. V konečném součtu obsadila mezi jedenácti týmy nádherné třetímísto.

K loňské bojovnosti a velké odvaze připojila letos i značný kus umění a zkušeností, získaných pravidelným tréninkem. Výkony píseckých borců jsou nejlepší odměnou trenérům, stejně tak i rodinám a dalším zainteresovaným.

Rekapitulace výsledků:

Jan Voráček, Libuše Staňková – 1. místo a titul mistra republiky, Vojtěch Včelička, Jana Vlková, Dana Andrová – 2. místo a titul vicemistra republiky.
František Veselý– 3. místo, Michal Procházka, Lucie Taterová – 4. místo.