Svědčí o tom vyjádření závodních tenisových hráčů, kteří do Písku někdy zavítali na turnaj nebo na mistrovské utkání. Můžeme být tak trochu hrdi na to, co u nás v Písku vzniklo a trvale zapustilo kořeny.

Soutěže hrají osmnáctiletí mladíci, ale i senioři kolem šedesátky, kterým se za časů Jana Nerudy říkalo důstojní kmeti. Drží se i solidní úroveň hry, samozřejmě poplatná a odpovídající tomu, že například průměrný věk letošních účastníků této soutěže dosáhl 44 let.

Při slavnostním hodnocení bylo oznámeno i symbolických 25 nejlepších ligových hráčů historie, kteří se zúčastnili více ročníků a byli při nich úspěšní.

Vyhrál Buršík

Zvítězil Pavel Buršík, který získal 313 bodů a sedm prvenství v jednotlivých ročnících. Druhý byl Václav Holub s 250 body, třetí v pořadí Jiří Keřka měl 208 bodů, ale devět prvenství v prvních devíti ročnících. I v této – vlastně neoficiální soutěži – byli první tři odměněni poháry.

Samozřejmě, že se také uskutečnilo již tradiční hodnocení a pohárové ocenění tří nejlepších hráčů v každé letošní lize. V 1. lize vyhrál Zunt, druhý byl Buršík a třetí Leipner. Ve 2. lize byl první Konfršt, druhý skončil Malafa a třetí Sekyra. A ve 3. lize zvítězil Pešl, druhý byl Kubička a třetí Friedl.

Všem účastníkům jubilejního 25. ročníku byly předány pamětní medaile se jménem a počtem odehraných ligových ročníků. Podle jejich počtu byly bronzové, stříbrné a zlaté. Na ty dosáhlo pouze 13 nejvytrvalejších účastníků, kteří soutěž řádně dohráli a byli v ní hodnoceni alespoň sedmnáctkrát.

Jsou to: J. Jouja (17 ročníků), Drahotová, Keřka, V. Kozma a Soucha (18), J. Beran a Malafa (19), Hromádka a Z. Kolář (21), Buršík (22), Holub a S. Kolář (24) a Buzek (25 ročníků).

Po zhodnocení dosavadní činnosti následovala bouřlivá diskuze o tom, jak zlepšit, zkvalitnit a dále upevnit kolektiv rekreačních hráčů, kteří si jdou na tenis duševně odpočinout, odreagovat a zregenerovat paradoxně tím, že se naopak příjemně tělesně zdevastují, ale udělají něco záslužného pro svou stárnoucí tělesnou schránku.

Účelem tohoto povídání bylo v prvé řadě připomenout významné sportovní jubileum píseckých tenisových rekreačních lig jako nedílné součásti činnosti Tenisového klubu Písek, který v loňském roce oslavil 111. výročí svého založení.

Je ale také cílem pozvat všechny, kteří hrají amatérsky tenis a dosud nenašli cestu na písecké dvorce, aby o tom alespoň uvažovali do příštích let.

Rekreační tenisové ligy čekají a uvítají každého, kdo si chce v soudržném a přátelském kolektivu zahrát tenis. Ne jako závodní hráč, ale vlastně také soutěžně, i když jen v rekreační formě.

Přihlášky se přijímají vždy do 1. května. A počínaje 1. červnem až do konce září probíhají samotná klání v jednotlivých ligách.

Jejich systém, kdy hraje každý s každým v rámci dané ligové soutěže, umožní všem dostatečně si zahrát a strávit na kurtě příjemné chvíle při oblíbeném sportu. Tenisový klub Písek takové zájemce vždy rád uvítá!

JINDŘICH BUZEK