Sokol Písek – HK Rokycany 31:26 (15:14).

Soupeř velice jednoduše překonával děravou obranu domácích, kteří často nechávali brankáře Vosobu i Havelku na holičkách. Na druhé straně naopak vázla střelecká potence spojek. I když se hosté v tomto zápase do vedení nedostali ani v jednom případě, zle zatápěli a pohrávali si s psychikou píseckého trenéra Duška.

Až do 19. min. byl stav utkání vyrovnaný, když byl hodně vidět mladík Volf. Ten svou rychlostí platil na soupeře a udržoval vedení svého týmu o dvě branky – 10:8.

Poté přišla světlá chvilka celého mužstva, a brankami Peka, Kverky a Hajného se podařilo skóre posunout až na 14:10 ve 22. minutě. V tu chvíli nikdo nepochyboval o tom, že se utkání láme a jasné vítězství bude jen otázkou času. Ale opět, jako již po několikáté v zápasech, přišly neuvěřitelné chyby v obraně, neproměněné, ale v podstatě ani nevytvořené šance domácích.

Ve 26. minutě byl stav nerozhodný 14:14 a domácí prožívali těžkou krizi. Pek ze sedmimetrového hodu stanovil poločasové vedení na 15:14 a hodně otázek k přemýšlení o přestávce.

Druhý poločas nijak nevybočoval z prvního. Hosté opět jednoduše stříleli, na druhé straně se domácí trápili. Naštěstí se ale i brankostroj Rokycanských zastavil v 15. minutě druhého poločasu za stavu 20:19, což bylo pro další vývoj zápasu rozhodující.

V 18. min. zvyšoval Košťál na 24:19 a toto vedení se již podařilo udržet, když v závěru ještě předvedli Kverka, Košťál, Marek i Hajný, jak nedat trhák. Exhibiční branka Volfa nakonec usmířila přítomné diváky, kteří za předvedený výkon hráčům „zatleskali“.

Sestava a branky Písku: Vosoba, Havelka – Pek 10, Kverka 3, Košťál 3, Janda 1, Čtvrtník, Hajný 6, Hora 3, Volf 5, Bočan, Marek, Šenfeld. Trenér Antonín Dušek.

TOMÁŠ MAŘÍK