Zahájila ho patronka českých moderních gymnastek zpěvačka Lucie Vondráčková. Podle jejích slov sama dělala více než pět let moderní gymnastiku a dodnes na to ráda vzpomíná.

Tento republikový šampionát juniorek je výkonnostně druhou nejvyšší soutěží v moderní gymnastice a tomu odpovídala i úroveň závodnic. Milevská juniorka Kristýna Souhradová měla velmi těžkou pozici, do závodu s míčem nastoupila se startovním číslem 9. V diagonále sestavy jí míč vylétl z ruky a výsledkem toho byla velká srážka od rozhodčích ve výši 0,7 bodu.

Následovalo trochu opatrné provedení s rozpačitým závěrem. Výsledná známka 14,1 odpovídala umístění ve třetí desítce startovního pole.
Lépe se Kristýně nevedlo ani s obručí.

Chyby a nejistoty hlavně v prvcích obtížnosti ohodnotily rozhodčí známkou 15,4. Kristýna tak nepostoupila do šestnáctičlenného finále a skončila na 23. místě z 25 startujících. Bylo to mírné zklamání, neboť podle předvedených výkonů měla milevská závodnice natrénováno na to, aby se pohybovala alespoň kolem 18. místa.

Kristýna se však optimisticky dívá do budoucnosti, neboť všem závodnicím ročníků 1995 a 1996, startujícím na tomto mistrovství, přijde od reprezentační komise ČSMG brzké pozvání k účasti na sraz juniorek a kontrolní trénink.

Zde pak budou sledovány vzhledem k plánovanému výběru do reprezentačního družstva juniorek na mistrovství Evropy juniorek v roce 2010.

Výsledky mistrovství ČR:

1. místo Andrea Kheilová, 2. Ludmila Semelová (obě TJ JM Chodov Praha), 3. Anna Šebková (TJ Sokol Praha VII.), 23. Kristýna Souhradová (RG Proactive Milevsko).

DANA VOJTOVÁ