HC ŠD Písek - SK Suchdol nad Lužnicí 3:6 (1:1, 1:1, 1:4).

Domácí vlétli do utkání skvěle a hned od 2. minuty vedli. Nahození kapitána mužstva Kozáka hostující gólman Hronek neudržel a pro Koláře nebyl problém zasunout míček do prázdné klece. Jenže pak několikrát zahrozili hosté, ale strážce domácí svatyně Buček ukázal své kvality.

Suchdolu se přesto podařilo v první patnáctiminutovce vyrovnat: za brankou si s domácí obranou pohrál Hadač, předložil míček nekrytému M. Blafkovi a ten načal svůj střelecký koncert – 1:1.

Písek se dostal znovu do vedení v 18. min., souboj dvou Hronků vyhrál ten písecký a Švantlák vedl. Jenže pak si vybral slabší chvilku i domácí gólman Buček, kterému vypadl míček z rukavice, nahozený Hadačem.

Za minutu se na domácího brankáře řítil D. Lakatoš, ale své sólo zakončil střelou do tyče. Ve 33. min. se poprvé do vedení dostali hosté: M. Blafka ukázal přítomným divákům, jak šikovné ruce má tento ostrostřelec – 2:3.

Domácí pak měli šanci na srovnání v početní výhodě a také ji využili. Po vzorné spolupráci prvního útoku srovnal Bába na 3:3. Ve 40. min. si na nahrávku Landy naběhl Pultr a lehkou střelou nad Bučkovu lapačku poslal hosty znovu do vedení. Za deset vteřin to už bylo o dvě branky, když agilní M. Blafka projel s míčkem na holi celé hřiště a překrásným blafákem pohřbil naděje domácích na bodový zisk –3:5.

Minutu a půl před vypršením základní hrací doby odvolali domácí Bučka z branky a v následné power–play nejlepší hráč zápasu M. Blafka dal výsledku konečnou podobu – 3:6.

Branky: Kolář (Kozák), Hronek, Bába (Habart, Hronek) – M. Blafka 4 (Hadač, Kalát, M. Lakatoš), Hadač, Pultr (Landa). Vyloučení 3:4 (+ domácí M. Všetečka 10 OT), využití 1:1, před 50 diváky rozhodovali Macháček a Čipera.

Domácí trenér Marek Kabele: „Sehráli jsme vyrovnané utkání, bohužel štěstíčko nám tentokrát nepřálo. Oba naši brankáři střídali slabší chvilky s výbornými. Nám se nepovedlo proměnit gólové šance, a za to jsme pykali. Teď nás čekají relativně slabší soupeři, a tak doufám, že se naše produktivita zlepší.“

Sestava ŠD Písek: Buček – Bárta, M. Všetečka, Sup, Kozák – Kabele, Habart, Kott – Bába, Mergl, Bíba – Novák, Hronek, Kolář.

MICHAL GAREIS