Jedním gólem přispěla k vítězství Písku 27:26. Crhová je v Písku na hostování z prvoligového Mostu. Po utkání odpovídala na naše otázky.

Martino, svůj křest v píseckém dresu jste si odbyla v tomto jihočeském derby. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?

Byly to velké nervy až do konce zápasu. A jsem ráda, že to takto dopadlo. Pro nás je to cenné vítězství. A musím říci, jsem ráda, že mohu v Písku hostovat, protože jižní Čechy mám velice ráda. A znám tady některé holky, se kterými jsem hrála v juniorské reprezentaci. Jsem spokojená, že mohu mezi nimi být a hrát s nimi takové zápasy.

Kolik tréninků jste vlastně s družstvem absolvovala před tímto zápasem?

Byly to jenom dva tréninky, ale myslím, že jsem se s kolektivem, který mě mezi sebe přijal výborně, dobře sžila. Samozřejmě, něco jiného je trénink a samotný zápas. V něm jsem se chvílemi na hřišti hledala, protože ještě nejsem s holkama tak sehraná. Při trénincích jsme se na derby poctivě připravovaly. A myslím, že nám to, i když jsme byly místy hodně nervózní, hodně pomohlo.

Trenéra Jana Salače znáte ještě ze svého působení v interligové Slavii. Ptala jste se ho na tým, do kterého jste měla přijít?

Samozřejmě. Trenér mi řekl, že je v Písku dobrá parta, že se nemám čeho obávat. Jak už jsem zmínila, většinu hráček znám, takže nebyl pro mne problém přijít do nového kolektivu.

Vraťme se k utkání. Ve druhém poločase jste vedly již o pět branek, ale pak jste nepochopitelným výpadkem nechaly soupeře vyrovnat. Byly jste v závěru střetnutí hodně nervózní?

Ve druhém poločase jsme změnily obranu, přešly jsme na osobku. Párkrát mně Zuzana Kupková utekla, naše obrana byla otevřená a soupeř toho využil ke skórování. Hlavně z postu pivota. Byly to v závěru velké nervy, protože oba týmy se přetahovaly o vedení. Nakonec to ale pro nás dopadlo dobře.

Kromě vstřeleného gólu jste byla také vyloučena na dvě minuty. Co se stalo?

Trochu jsem soupeřku ze strany otočila, ona to dobře zahrála, spadla na zem a rozhodčí to hned pískli.

Ze tří zápasů má Písek nyní čtyři body. Ve sváteční pondělí 28. září vás čeká těžké utkání ve Veselí. Jaký je to soupeř?

Hodně těžký, protože Veselí je velký favorit na zisk českého titulu. Já doufám, že tam uhrajeme slušný výsledek. Hlavně ale musíme vyhrávat zápasy na domácím hřišti, to je naší povinností. A kdybychom nějaký ten bod přivezly i z venku, tak by to bylo skvělé. Účast družstva v play off je velkou motivací pro nás všechny v týmu.