Casta Sokol Písek - TJ Házená Jindřichův Hradec 27:26 (12:9).

Ve 2. min. šel hostující tým do vedení brankou Kupkové, pak Vrabcová srovnala, Pilařová dala na 1:2 a vzápětí Dvořáková vyrovnala. V 5. min. I. Luzumová zajistila domácím vedení 3:2 a poté následovaly hluché minuty, kdy byla na obou stranách k vidění řada technických chyb. V 10. min. vyrovnala Pilařová a Bubeníková pak dala gól na 3:4. S takovým vývojem domácí nepočítali.

Ke zteči zavelela střelkyně I. Luzumová, která dvěma zásahy otočila stav na 5:4. V 18. min. vyrovnala Kupková ze sedmičky na 6:6 a přetahovaná o vedení v utkání nadále pokračovala. Další průběh patřil Písku: Krouská 7:6, debutantka v domácím dresu Crhová zvýšila na 8:6, ale soupeř opět stáhl. Za stavu 10:9 si domácí trenér vzal oddechový čas a v závěru poločasu kouč hostí rovněž. Před přestávkou ještě zvýšila Krouská na 12:9 pro Písek.

Začátek druhé poloviny zápasu lépe zvládly domácí hráčky, které vytáhly své vedení až na rozdíl pěti branek (19:15). Soupeř ale srovnal na 21:21 a vzápětí Krupicová neproměnila sedmimetrový hod. To se naopak povedlo Kupkové, která nejprve vyrovnala na 22:22 a za několik minut, opět ze sedmičky, srovnala na 24:24.

Poslední minuty zápasu byly pro diváky doslova infarktové: Moravcová 25:24, Keslerová 25:25, I. Luzumová 26:25, I. Matoušková 26:26, Martenková 27:26, a ještě v poslední vteřině hry střílela Kupková, ale bez úspěchu.

Napomínání 2:2, vyloučení 4:4, sedmičky 6/4:6/5, rozhodčí Průcha a Větrovský, přihlíželo 300 diváků.

Trenéři po utkání:

Jan Salač, Písek: „Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme si ho dost zkomplikovali. Naše hráčky mohu pochválit pouze za úvodních deset minut druhého poločasu, kdy předvedly dobrý výkon, ale dalších dvacet minut hrály něco, co mi hlava nebere. Věděli jsme, že toto derby nebude jednoduché, připravovali jsme se na něj, ale rozhodně jsem nečekal, že bude až tolik vyrovnané. Musím říci, že jsme se v závěru střetnutí hodně strachovali o výsledek, ale dva body nakonec se štěstím zůstaly doma. Bohužel nás nepodržely brankářky.“

René Kumpán, J. Hradec: „V prvním poločase jsme udělali hodně chyb, které soupeř potrestal. Ve druhé polovině zápasu jsme naopak dokázali srovnat pětibrankové manko, když měl Písek herní výpadek. Pak se stav utkání několikrát měnil ve prospěch obou celků, jenomže v okamžicích, kdy jsme se mohli od soupeře odtrhnout, jsme nebyli schopni skórovat. Nedali jsme sedmičku, neproměnili náskok z křídla a poté i z pivota. I proto jsme prohráli.“

Sestava a branky Písku: Vařečková, Arnicanová – I. Luzumová 7/2, Krouská 7, Martenková 4, Vrabcová 4/2, Moravcová 2, Dvořáková 1, Crhová 1, Stellnerová 1, Cejpová, Hemrová, M. Veselá, Zelenková.

J. Hradec: Doláková, Bezpalcová, Březinová – Kupková 5/4, Pilařová 5, Bubeníková 5, I. Matoušková 4, Keslerová 3, Cepáková 2, Krupicová 1/1, Hroníčková 1, Kohoutová, Leštinová, Klečacká.