HC ŠD Písek - TJ Pedagog České Budějovice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1).

Trenér domácích Marek Kabele měl k dispozici na první mistrovské utkání téměř kompletní kádr i s pendly z B-týmu. Od samého začátku bylo jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Hned po sedmi vteřinách hry se před hostujícího Dobrovolného dostal D. Všetečka, ale gólman ukázal, proč je pro svůj tým nepostradatelný.

Písečtí byli celou první třetinu nastěhováni před brankou hostí, ale ani stoprocentní šance Kabeleho, Habarta i Gáby, stejně jako povedené střely Supa a M. Všetečky, zůstaly nevyužity. Na druhé straně měl domácí gólman Buček největší starosti s šancí Pavlíka, ale i on svým zákrokem ukázal, že je na nadcházející sezónu dobře připraven.

První branku nového ročníku vstřelil domácí D. Všetečka, kterému míček na zlatém podnose naservíroval Habart – 1:0. Kdo čekal, že úvodní gól spustí brankostroj domácích, mýlil se. V cestě píseckým hráčům stál neuvěřitelný Dobrovolný. Ten několika zázračnými zákroky ve dvojnásobném oslabení přiváděl domácí ostrostřelce k zoufalství.

Do poslední třetiny udělal trenér Písku v sestavě několik změn, ale k navýšení brankového rozdílu to nevedlo. V hlavní roli byl opět gólman Dobrovolný. A tak ve 39. minutě přišel trest. S domácími obránci si pohrál kapitán Pedagogu Pavlík a zkušeně vyrovnal. Hosté se ale z branky neradovali dlouho. O dvě minuty později od modré napřáhl Sup, gólman míček srazil pouze za sebe a pro dobíhajícího Gábu nebyl problém rozveselit domácí publikum podruhé.

V čase 42:12 odvolal českobudějovický trenér Mikl brankáře Dobrovolného z kasy a poslal do pole šest hráčů. Jenže písecký Kabele v obranném pásmu vyhrál buly na Bártu a ten lobem přes celé hřiště dal výsledku konečnou podobu – 3:1.

Branky: D. Všetečka (Habart), O. Gába (Sup), Bárta (Kabele) – Pavlík. Rozhodčí Čipera a Macháček, 50 diváků. Sestava Písku: Buček – M. Všetečka, Kozák, Bárta, Z. Přibyl, Zábranský, Hronek – Kabele, Habart, D. Všetečka – Kott, V. Roth, O. Gába – Mergl, Bíba, Záleský – Marek.

Písecký trenér Marek Kabele po utkání řekl: Jsem rád, že nám vyšel vstup do soutěže. Měl jsem obavy, v kolika lidech se sejdeme. Dnešní výhra byla utrápená, ale odmakaná. Bojovali jsme o ni srdíčkem, a o to je cennější. V dalším kole hrajeme se Zliví, a na tu by zřejmě takový výkon nestačil. Musíme se v tréninku zaměřit na proměňování gólových šancí. Dnes jsme jich měli na dva zápasy.

Tuto neděli (20. 9.) od 11.00 hod. se hraje další zápas. V něm se Písek v repríze loňského finále představí proti HBC Zliv.