V minulé sezoně obě tato derby Písek vyhrál: venku 20:23, doma pak 25:20. Připomeňme si dosavadní výsledky obou celků v této sezoně – 1. kolo: J. Hradec – Michalovce 20:29, Písek – Partizánske 32:25, 2. kolo: J. Hradec – Veselí n/Moravou 16:29, Olomouc – Písek 42:24.

Nevydařené utkání v Olomouci hodnotil trenér píseckého celku Jan Salač takto: „Raději bych se k utkání nevracel, protože jsme v něm doslova vyhořeli. Nastoupili jsme k němu pouze ve dvanácti lidech, oslabeni o čtyři hráčky užšího kádru. Chyběly Vrabcová, Zelenková, Cejpová a Rusfelová. A na výkonu to bylo znát,“ vypočítává absence kouč a pokračuje:

„Do zápasu jsme šli s tím, že v něm nemáme co ztratit a pokusíme se v něm uhrát co nejlepší výsledek. To se ale nepodařilo. To, že jsme jeli k zápasu oslabeni, je jedna věc, druhá je, že jsme v něm podali tragický výkon, na který nemám vysvětlení. Ano, hráli jsme se soupeřem, který je herně i kvalitou kádru docela jinde než my. Na každý post má minimálně dvě vyrovnané hráčky, což my nemáme.

Nám nevyšlo absolutně nic, soupeři se naopak dařilo všechno. Navíc nás nepodržely brankářky, a těm zase nepomohly hráčky v poli. Herní měřítko snesou pouze Krouská, Martenková, Dvořáková a Stellnerová. Iveta Luzumová sice vstřelila osm branek, ale utkání jí nevyšlo tak, jak jsme si představovali my i ona samotná.

Nemohu říci, že by naše házenkářky duel vypustily. Všechny bojovaly, nastřelily několik tyčí, ale také dělaly zbytečné technické chyby. Na tento zápas je třeba rychle zapomenout a soustředit se na nadcházející duel s Jindřichovým Hradcem.“

Jihočeské derby mívá svou atmosféru. S hostujícím týmem opět přijedou jeho fanoušci, takže lze očekávat i boj hlasivek v hledišti. „Herně i výsledkově chceme navázat na utkání prvního kola proti Partizánskemu a získat oba body,“ věří ve vítězství písecký trenér Salač.

Do utkání by už měla nastoupit Kateřina Vrabcová a nová posila Martina Crhová (roč. 1988) z prvoligového Mostu, která dříve hrávala za interligovou Slavii. Do Písku přišla na hostování. K zápasu písecký trenér říká:

„Na derby se připravujeme jako na každý jiný zápas, s důrazem na útočnou i obrannou hru soupeře. Víme, kde má Hradec slabiny a kde je naopak silný. Jak to dopadne v samotném zápase, to je otázka. Já ale doufám, že pro nás dobře,“ uzavřel Jan Salač.

Pro Jindřichohradecký deník trenér soupeře René Kumpán uvedl: „Přestože je teprve začátek soutěže, už teď se hraje o pomyslné čtyři body. Střetnutí může hodně napovědět o ambicích obou družstev. Stejně jako v minulé sezoně se dá očekávat, že o poslední postupové místo do play off, nebo naopak o černého Petra v podobě nepříjemné baráže, budeme soupeřit právě s Pískem a se Zlínem.“

Jindřichovu Hradci bude chybět kapitánka Jitka Matoušková, která se chystá na mateřské povinnosti, kvůli zranění nenastoupí Eliášová a Sigalová.
Podle Kumpánových slov hrozí ze strany soupeře největší nebezpečí od tvůrkyně hry a střelkyně Ivety Luzumové. „Pokusíme se ji eliminovat, ale osobku na ni hrát nebudeme. Důležité bude, abychom se vyvarovali školáckých technických chyb. K agresivní obraně je zapotřebí přidat i disciplínu v útočné fázi,“ dodal trenér Kumpán.