Začalo se zostra

Letošní jarní sezona moderních gymnastek byla více než úspěšná. Začala velmi zostra, hned soutěží nejvyšší, a to mistrovstvím České republiky v I. VT. Na požádání Českého svazu moderní gymnastiky jej uspořádal milevský klub Proactive. Velkou podporu pořádanému šampionátu poskytlo město Milevsko, v čele se starostou města Zdeňkem Heroutem a místostarostou Michalem Polaneckým, kteří se osobně zúčastnili zahájení závodu a přispěli tak k důstojnosti celé této akce.

Milevská závodnice Ludmila Korytová sice chybovala hned v první sestavě s obručí, ale v ostatních sestavách čtyřboje předvedla velmi slušný výkon. Výsledkem bylo deváté místo. Reprezentační trenérka České republiky, přítomná na akci, potvrdila svůj zájem o účast Ludmily v reprezentační společné skladbě. V současné době dojíždí Ludmila na nácvik této skladby do Brna.

Dalším významným úspěchem byla účast devatenáctileté Lucie Tollingerové na mistrovství ČR dorostenek v květnu tohoto roku v Jablonci nad Nisou. Lucie, doprovázena svou trenérkou Petrou Annou Kofroňovou, předvedla vyrovnaný výkon a postoupila do finále, kde obsadila konečné sedmé místo. V sestavě s kuželi však získala bronzovou medaili a udělala tak důstojnou tečku za svou dosavadní kariérou.

Seriál závodů Jihočeské ligy pokračoval v jarní sezoně dalšími podniky. Byl ukončen posledním pátým kláním v Milevsku. Zlaté medaile za celý 18. ročník Jihočeské ligy získaly milevské závodnice – ve 2. kategorii Natálie Křížová, v juniorkách Kristýna Souhradová a v dorostenkách Lucie Tollingerová.

Pohárovým závodem, pořádaným v Milevsku, byl 1. 5. Milevský pohárek za účasti stovky závodnic z celé České republiky a z Holandska.

Milevský pohárek

Za milevský klub se ho v jednotlivých kategoriích zúčastnily Sabina Kubíčková, Natálie Kotašková, Barbora Váchová, Anežka Klenovcová, Linda Laláková, Vivien Němečková, Monika Valvodová, Natálie Křížová, Karolína Kreisslová, Leticie Kochová, Kristýna Souhradová a Lucie Tollingerová. Vítězkami svých kategorií se staly Sabina Kubíčková, Natálie Křížová a Lucie Tollingerová.

Juniorské moderní gymnastky z klubu OMNIA Holandsko trénovaly v Milevsku u trenérky Kofroňové na přelomu dubna a května. Cílem bylo zlepšení techniky těla a náčiní a získání nových zkušeností ze zahraničního tréninkového pobytu v Milevsku. Gymnastky se svojí trenérkou byly velmi spokojeny a rády by přijely do Milevska znovu.

Přebor nadějí

V domácím prostředí uspořádal klub i oblastní přebor nadějí, který přinesl titul přebornice Jihočeské oblasti pro milevskou závodnici Natálii Křížovou.
V průběhu sezony se gymnastky účastní celé řady pohárových závodů v rámci České republiky i v zahraničí.

Z domácích závodů to byl Santé Cup v Praze, Intercup v Jihlavě, Pohár Sokola Praha, Bohemka Cup rovněž v Praze, či Vinohradský hrozen. Do severních Čech vyjely gymnastky na Chomutovský pohár. Výsledkem byl součet medailí v počtu: 2 zlaté a 3 stříbrné zásluhou závodnic Křížové, Tollingerové a Kotaškové.

Na pozvání chorvatského klubu Maksimir ze Záhřebu se zúčastnily 29. květnového poháru milevské závodnice v kategorii juniorek Kristýna Souhradová a v kategorii seniorek Ludmila Korytová. Ta přivezla do Milevska cenný úspěch v podobě bronzové medaile za své finálové vystoupení s míčem.
Posledním závodem jarní sezony byl Táborský pohár.

V letním období čeká milevské gymnastky, spolu se závodnicemi aerobiku, soustředění na Štědroníně a následně pak příprava na novou podzimní sezónu, kde budou mít mnohá děvčata nové kompozice svých sestav.

Proactive aerobic club Milevsko:

Závodnice aerobiku klubu Proactive mají za sebou v jarním období také mnoho úspěchů. Zúčastňovaly se soutěží Wellness týmů, kde byly pravidelnými nositelkami medailí v soutěžích týmů se skladbami Aerobic line, Pump It Up a Aerobik. Na soutěži v Praze získaly závodnice Aerobiku zlaté medaile a Pump It Up stříbro. V Brně pak byla silnější konkurence, na bronzové medaile dosáhl tým Pump It Up.

Pódiové skladby

Na soutěžní přehlídce pódiových skladeb v Jindřichově Hradci zvítězil tým se skladbou Aerobic Line, skladba Aerobik byla třetí. Závodnice se účastnily i soutěží Master class, kde se do semifinále či finále kvalifikovaly Adriana Havlíková a Klaudie Němečková, která se stala dokonce absolutní vítězkou této soutěže v Českých Budějovicích.

V domácím prostředí milevské sportovní haly byl pořádán již druhým rokem Proactive Cup 2009, který pod záštitou starosty města pozval na soutěžní závodní plochu týmy z Písku, Veselí nad Lužnicí, Českých Budějovic, Prahy, Kralup nad Vltavou a Jindřichova Hradce.

Milevský Mini tým obsadil čtvrté místo, týmy Aerobic Line i Pump It Up získaly ve svých kategoriích stříbrné medaile. Mistrovství České republiky v Master class se zúčastnily závodnice Klaudie Němečková, Dominika Kubíčková, Lucie Krlínová, Adriana Havlíková, Anna Kratochvílová a Kateřina Pouchová. Nejvyššího úspěchu pak dosáhla Klaudie Němečková, která se probojovala až do semifinále soutěže.

DANA VOJTOVÁ