Daniel Suchan začal s golfem před pěti lety a od loňského roku je členem reprezentačního výběru mužů České republiky. Je členem Golf klubu Čechie Praha, který je nyní průběžně v čele Extraligy družstev mužů.

Je reprezentantem

Náročný tréninkový program v průběhu zimního přípravného období přinesl výsledky v podobě nominace na mistrovství Evropy družstev do 18 let, které se uskuteční na začátku července v Holandsku a nominaci na European Young Masters hráčů do 16 let ve Francii koncem července.

Vedle těchto mezinárodních akcí se tento týden účastní Mistrovství České republiky v jamkové hře na Kunětické Hoře a připravuje se na domácí golfové vrcholy této sezóny. Po návratu z Holandska se přesune do dějiště Mezinárodního juniorského mistrovství juniorů a dorostenců v Šilheřovicích u Ostravy. Po návratu z Francie se zúčastní Mezinárodního mistrovství mužů v Karlových Varech.

Náročný golfový program by hráč, s aktuálním hráčským hendikepem 0,1, nezvládl bez pomoci vedení školy a vyučujících na Obchodní akademii v Písku. Od začátku studia mu bylo umožněno studovat podle individuálního plánu, vzhledem k jeho častým tréninkovým a turnajovým pobytům mimo Písek.

Pomohla i škola

Zimní příprava Daniela na hlavní sezónu se skládala z náročného tréninku částečně mimo ČR a z kombinace golfové přípravy v Praze u osobního trenéra Martina Peterky. Fyzickou přípravu absolvoval u kondičního trenéra Tomáše Kolínského v Písku.

Důležitou součástí tréninku byla také individuální příprava, regenerace a několik společných reprezentačních soustředění pod vedením hlavního kouče reprezentace Keitha Williamse a trenéra Kina Navarra.

Výborné výsledky

V průběhu letošní sezóny je Daniel Suchan zatím v aktuálním celostátním žebříčku mužů na 7. místě, v kategorii kadetů je na 1. místě. Jeho nejlepšími výsledky byly:

– Czech Golf Amateur Tour, Mladá Boleslav – 73 a 75 ran
– Extraliga družstev mužů, Sokolov – 74 a 74 ran
– 2. kolo Czech Golf Amateur, Karlštejn – 67 ran
– Extraliga družstev můžů, Ropice – 75 a 72 ran

Celkově nejlepší výsledek zahrál na turnaji Czech Golf Amateur Tour na Karlštejně, kde s výsledkem 67 ran (5 ran pod par hřiště a nejlepší výsledek obou hráčských kol) obsadil celkově 4. místo.

Sezonní cíle

Hlavním cílem Daniela Suchana v letošní sezoně je uspět na domácích mistrovských turnajích a potvrdit oprávněnost nominace na Mistrovství Evropy dorostenců a European Young Masters ve Francii.

Vedle těchto turnajů by Daniel rád bojoval o přední umístění na Mezinárodních mistrovstvích Rakouska a Turecka, a v závěru sezóny na Juniorském mistrovství Španělska.