Letošního podniku se zúčastnilo 80 závodníků, což je dvojnásobný počet než v loňském roce. Nejrychlejším mužem v hlavním závodě byl Radomír Soukup časem 23:58, 14 min., nejrychlejší ženou Radka Jirásková dosaženým časem 31:51,93 min. Ceny nejlepším závodníkům předával senátor Miroslav Krejča. Pořadatelé závodu děkují všem sponzorům za jejich pomoc.

Výsledky závodu:

Chlapci (roč. 2002 a ml., 7 startujících) – 100 m:

1. Vít Buzický (Atletika Písek) 19,79, 2. Tomislav Dědič (Kanoistika Písek) 21,19, 3. Antonín Honsa (Nahošín) 21,59, 4. Stanislav Dědič (Kanoistika Písek) 28,36, 5. David Uher (Atletika Písek) 30,09 sec.

Dívky (roč. 2002 a ml., 8) – 100 m:

1. Sabina Hundrmentová (Atletika Písek) 21,95, 2. Anežka Honsová (Nahošín) 22,00, 3. Klára Malafová (Písek) 24,00, 4. Pavla Faitová (Atletika Písek) 24,50, 6. Michaela Kupcová (Písek) 26,00, 7. Iva Kozáková (Atletika Písek) 41,00 sec.

Dívky (roč. 2000 – 2001, 5) – 400 m:

1. Magdalena Kůtová (Atletika Katovice) 1:23,41, 2. Lucie Buzická (Atletika Písek) 1:24,79, 3. Jana Heltmánková (Atletika Katovice) 1:26,89, 4. Magdalena Faitová 1:31,11, 5. Adéla Uhrová (obě Atletika Písek) 1:33,58 min.

Chlapci (roč. 2000 – 2001, 6) – 400 m:

1. místo Vít Kozák (Atletika Písek) 1:17,82, 2. František Honsa (Ski Klub Šumava) 1:20,20, 3. Vojtěch Kapr (Atletika Katovice) 1:28,72, 4. Lukáš Kubec (Písek) 1:30,24 min.

Chlapci (roč. 1998 – 1999, 2) – 600 m:

1. Matěj Bartoš (Atletika Písek) 2:08,85, 2. Ladislav Bartoš (Písek) 3:02,24 min.

Dívky (roč. 1998 – 1999, 2) – 600 m:

1. Denisa Houdková (Atletika Katovice) 2:09,98, 2. Lucie Švecová (Kanoistika Písek) 2:47,19 min.

Mladší žáci (roč. 1996 – 1997, 2) – 800 m:

1. místo Lukáš Beneš (Blatná) 2:55,13, 2. Milan Baigar (Atletika Katovice) 3:26,66 min.

Mladší žákyně (roč. 1996 – 1997, 6) – 800 m:

1. místo Zuzana Kůtová (Atletika Katovice) 2:46,87, 2. Monika Třeštíková (Atletika Písek) 2:53,12, 3. Vendula Vačkařová (Atletika Katovice) 2:56,01, 4. Eliška Kropáčková 3:15,88, 5. Klára Dědičová (obě Kanoistika Písek) 3:51,22, 6. Gabriela Temjáková (Písek) 5:02,73 min.

Starší žáci (roč. 1994 – 1995, 2) – 800 m:

1. Jakub Žák (Blatná) 2:32,57, 2. Michal Pilný (Písek) 3:03,74 min.

Junioři (roč. 1990 – 1991, 1) – 3550 m:

1. Miloslav Řehoř (AC Čimelice) 15:00,26 min.

Vozíčkáři (2):

1. Jaroslav Jadlovský 9:45,99, 2. Josef Hulala (oba Český červený kříž Písek) 10:13,18 min.

Ženy (roč. 1989 – 1975, 3) – 7100 m:

1. Radka Jirásková (Lnáře) 31:51,93, 2. Radka Veverková (Sokol ČB) 33:28,82, 3. Jindřiška Martínková (Spartak Vlašim) 33:57,73 min.

Ženy (roč. 1974 a st., 3) – 7100 m:

1. Božena Hronová (Šutři Prachatice) 33:09,06, 2. Irena Výborná (Sokol Vodňany) 36:41,48, 3. Eva Pláničková (Atletika Tábor) 45:08,36 min.

Muži (roč. 1989 – 1970, 9) – 7100 m:

1. Miloslav Suchý (Č. Budějovice) 24:36,15, 2. Jan Paták (LV Deggendorf, SRN) 25:09,76, 3. Pavel Klein (Týn n/Vltavou) 27:26,24 min.

Muži (roč. 1969 – 1960, 10) – 7100 m:

1. místo Radomír Soukup (AC Tábor) 23:58,14, 2. Jiří Jansa 25:53,72, 3. Dušan Bartoš (oba Atletika Písek) 27:09,64 min.

Muži (roč. 1959 – 1950, 6) – 7100 m:

1. Bohuslav Rodina (Atletika Písek) 25:09,76, 2. František Tík (JčD Vodňany) 26:01,16, 3. Petr Molčan (Banská Bystrica) 28:43,79 sec.

Muži (ročník narození 1949 – 1940, 4) – 3550 m:

1. místo Ladislav Sládek (Sokol Písek) 13:56,81, 2. Václav Šejbl (Atletika Písek) 14:31,24, 3. Václav Šůcha (Stříbro) 14:56,69 min.

Muži (roč. 1939 a st., 2) – 3550 m:

1. místo Jaroslav Gaman (Avanti Havířov) 18:59,20, 2. Karel Schneider (E.ON Triatlon) 27:58,14 min.

JIŘÍ JANSA