Přebornice oblasti

Natálie zvítězila v kategorii nadějí nejmladších a stala se tak přebornicí Jihočeské oblasti 16. 5. v Milevsku. Následovalo vítězství mezi patnácti závodnicemi z celé republiky na 24. ročníku Chomutovského poháru 24. 5. A do třetice přidala zlatou medaili a pohár v sobotu 6. 6. v Táboře, kde vyhrála svou kategorii na Táborském poháru.

Táborský pohár

Třetí kategorie Táborského poháru, která se stala vítěznou kořistí Natálie, byla silně obsazena 22 závodnicemi. Natálie se ujala vedení již sestavou bez náčiní, za kterou dostala nejvyšší známku celého startovního pole ve výši 11, 850 bodů.

Poté přidala i nejvýše hodnocené švihadlo za 11,625 bodů, kdy v součtu měla o více než bod více než soupeřky na stupních vítězů. Těmi byly na druhém místě Nela Horažďovská ze Sokola Písek a na třetím místě Barbora Růžičková ze Slavoje Bruntál.

Ve čtvrté kategorii startovala Karolína Kreisslová v konkurenci 19 gymnastek, často o rok starších. Karolína předvedla sestavy bez náčiní a s obručí velmi pěkně a bez chyb, a mohla si tak připsat lichotivé 10. místo. Její elegantní projev a dobrou techniku náčiní ocenily rozhodčí známkami 11,150 a 10,595 b.

Úspěch i trenérky

Obě gymnastky tak zúročily práci se svou trenérkou Petrou Kofroňovou, která je na závod připravila. V první kategorii Táborského poháru startovaly nejmladší gymnastky klubu Proactive.

Mezi šestnáctkou závodnic této kategorie se nejvýše zařadila Sabina Kubíčková na 9. a Natálie Kotašková na 10. místo, následovány Barborou Váchovou na 12. místě, Anežkou Klenovcovou na 13. pozici, Lindou Lalákovou na 14. a Lindou Houdovou na 15. místě.

Své sestavy bez náčiní předvedly velmi pěkně a drobné chybičky, které viděla jejich trenérka Petra Korytová, jistě do závodů v příští sezóně opraví.

DANA VOJTOVÁ