Ty přivezly z tohoto podniku celkem tři medaile – dvě bronzové a jedno stříbro. Vypsáno bylo celkem šest kategorií a děvčata z píseckého oddílu moderní gymnastiky se představila hned ve čtyřech.

Ve druhé kategorii obsadila třetí místo Aneta Dubská, která předvedla sestavu bez náčiní a švihadlo. Se švihadlem se v této sezóně představila teprve podruhé a rozhodně zanechala velmi dobrý dojem u rozhodčích i u diváků. Se známkou 16,450 b za obě sestavy vystoupila na stupínek pro bronzový pohár.

Ve třetí kategorii měl písecký oddíl dvojnásobné zastoupení. Skvěle zacvičené sestavy bez náčiní a švihadlo, předvedla Nela Horažďovská. Za bezchybný výkon obdržela v součtu známek 22,3 bodu a obsadila tak stříbrnou příčku za závodnicí z Milevska. Žaneta Ptáčková, která se po sestavě bez náčiní držela kolem šestého místa, nezvládla sestavu se švihadlem a obsadila tak konečné čtrnácté místo z dvaadvacetičlenného startovního pole. Zbytečná tréma a nervozita ji připravily o velmi cenné body.

Ve čtvrté kategorii nadějí starších obsadila pěkné třetí místo Tereza Sajtlová. Sestava s obručí byla zacvičena velmi pěkně a získala za ni druhou nejvyšší známku. Drobné chybičky v míči ji pak odsunuly na třetí příčku.

Závod v Táboře byl posledním podnikem této sezóny. Nyní čeká děvčata zasloužený odpočinek. Začátkem srpna zahájí čtrnáctidenní dvoufázové soustředění, kde budou nacvičovat nové sestavy, věnovat se baletu, aerobiku, fyzické přípravě, ale i tolik potřebné rehabilitaci.

Soustředění proběhne v protivínské sportovní hale, kde jsou pro všechny tyto aktivity tolik potřebné podmínky. Pamatováno je i na kulturní a oddechové aktivity, jako je táborák, návštěva kina a muzea a další.

PAVLA SAJTLOVÁ