Nepříjemné zranění

V kategorii dorostenek se představilo 33 gymnastek z celé České republiky. V prvním sledu byly vylosovány dvě sestavy – kužele a obruč, které předvedly všechny závodnice ze startovní listiny. Karlová jako první nastupovala s kuželi, kde se hned při první vyhazovačce zranila a sestavu dokončila s rozseknutým rtem. A to je pro závodnici přinejmenším hned při první sestavě velmi nepříjemné a stresující.

Jako druhou předvedla velmi náročnou obruč, kde si vše vynahradila. Tato sestava byla po zásluze ohodnocena nejvyšší známkou z celého startovního pole.

Po součtu obou známek pak první šestnáctka postoupila do finále. Zde čekalo děvčata poslední předepsané náčiní a tím byl míč. Gymnastky šly finálovou sestavu od šestnáctého místa do prvního, jak se umístily ve dvojboji. Lada postupovala do finále ze třetího místa. Obtížný míč zacvičila vyrovnaně a bez chyb a posunula se tak o příčku vpřed. Její sestava s míčem byla třetí nejlepší sestavou z finálové šestnáctky.

V celkovém hodnocení dosáhla Lada Karlová na republikovém klání vynikajícího výsledku. Obsadila 2. místo ve své kategorii a získala tak stříbrnou medaili. Radost z předvedeného výkonu měla nejen její trenérka, ale i celý písecký oddíl moderní gymnastiky.

PAVLA SAJTLOVÁ