Třetí semifinále:

HC ŠD PÍSEK – TJ VLTAVA ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:3 (0:0, 0:2, 0:1).

Domácí, nabuzeni výhrami v prvních dvou zápasech, vstoupili do zápasu ležérně a jen díky Pinkasovi v brance přežili první třetinu bez inkasovaného gólu. Sami se před Guthwirtha dostali jen dvakrát, ale hostující gólman je vychytal.

První branku vstřelili hosté, vyloučení domácího Václava Rotha potrestal Nýdl. Na 0:2 zvýšil Heindl a se Švantlákem to nevypadalo dobře. V poslední části hry si domácí nemohli vytvořit tlak, a tak přišel trest z hole Čipery. Poslední minuty zápasu si už zkušení hosté výsledek pohlídali a v Písku se tak hrálo v neděli počtvrté.

Branky: Nýdl (Honza), Heindl (Jirák), Čipera.

Čtvrté semifinále:

HC ŠD PÍSEK – TJ VLTAVA ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Domácí tým byl od začátku zápasu aktivnější. Jenže v první třetině se nejprve neprosadil Hromádka a po něm ani D. Všetečka střelou z otočky. Gólman Písku Pinkas se blýskl v 9. min., když zneškodnil únik Lekeše.

Ve druhé třetině hosté několikrát přimáčkli domácí před Pinkasovu branku, ale gólman Písku držel svůj tým. Ve 27. min. už nestačil na dělovku Nýdla, který potrestal faul M. Všetečky. Písečtí s odpovědí neotáleli a v téže minutě vyrovnali: M. Všetečka vypálil, jeho střela se odrazila před osamoceného J. Rotha a bylo to 1:1. Za další dvě minuty už Písek vedl, ve dvojnásobné početní výhodě vymetl šibenici Hromádka – 2:1.

Obrovské příležitosti na vyrovnání měli hosté ve 41. min., ale Pinkas ukázal své kvality při šancích Nýdla a Lekeše. Minutu a půl před koncem třetí třetiny odvolali hosté gólmana a v šesti lidech se snažili vyrovnat. Jenže na domácí modré čáře se míčku zmocnil Kabele a lobem přes celé hřiště poslal Písek do vytouženého finále.To si hráči Švantláku zahrají znovu po dvou letech, tentokrát jim soupeřem bude tým Zlivi, který si v semifinále pradil 3:0 na zápasy s výbornou Novou Včelnicí.

Branky: J. Roth (M. Všetečka), Hromádka (D. Všetečka), Kabele – Nýdl (Honza).

Sestava HC ŠD Písek: Pinkas (Buček) – M. Gareis, Kozák, Bárta, Hronek, Marek, M. Všetečka, P. Přibyl, Sup – D. Všetečka, Hromádka, Kabele – Brousil, Vážný, Habart – Gába, Vaníček, J. Roth – V. Roth, Kubeš.

Trenér píseckého týmu Vít Čapek:

„Děkuji klukům za postup do finále. Mám radost, že jsme přešli právě přes Vltavu. Sobotní zápas se nám nevyvedl, ale nedělali jsme si z toho hlavu. Věděli jsme, že to Vltava u nás nevypustí. V neděli to bylo hlavně o bojovnosti, tam jsme Vltavu přehráli, podpořeni výborným Pinkasem v brance. Teď už se těšíme na Zliv. Ještě chci poděkovat píseckým fanouškům, kterých na oba zápasy přišlo dost a byli hodně slyšet.“