Tato začala prvním závodem v Milevsku v listopadu loňského roku, aby pokračovala únorovými podniky v Humpolci, Písku a na Máji České Budějovice, a zakončila pátým závodem opět v Milevsku.

Přes neúčast píseckých gymnastek čítalo startovní pole v Milevsku 45 gymnastek od nejmladších kategorií až po pohledný závod kategorií juniorek, dorostenek a seniorek. V nejmladší kategorii zvítězila Natálie Kotašková před Sabinou Kubíčkovou a Lindou Houdovou, všechny z RG Proactive Milevsko.

I ve druhé nejmladší kategorii se milevské závodnice vešly na stupně vítězů, když Monika Valvodová obsadila druhé a Vivien Němečková třetí místo. Mezi děvčaty ročníku 2000 zvítězila Natálie Křížová z RG Proactive před Terezou Jeřábkovou z Máje a další milevskou gymnastkou Denisou Plochovou.

Kategorie mladších nadějí soutěžila ve dvojboji sestav s náčiním. Karolína Kreisslová zvolila švihadlo a obruč. Získala 6. místo, stejně tak jako její oddílová kolegyně v kategorii juniorek, Kristýna Souhradová.

V kategorii seniorek se představila Ludmila Korytová, která bojovala s bývalou reprezentantkou a olympioničkou Dominikou Červenkovou a skončila na třetím místě. Z vítězství se po nezdaru Červenkové se stuhou radovala další českobudějovická závodnice Aneta Fujdiarová.

Dorostenky měly v sobotu oblastní přebor, a tak se sešly na startu milevského závodu jen dvě. Zvítězila Lucie Tollingerová, která si v sobotním přeboru jihočeské oblasti svým třetím místem zajistila postup na mistrovství ČR dorostenek, které se bude konat 10. 5. v Jablonci nad Nisou.

Zajímavé překvapení pro svou trenérku Petru Annu Kofroňovou připravily gymnastky, když předvedly exhibiční vystoupení složené ze současných i bývalých moderních gymnastek. Postaraly se tím o oživení závěru celého závodu.

Rovněž v celkových výsledcích 18. ročníku Jihočeské ligy zacinkaly pro milevský klub Proactive početné medaile. Stříbrnou medaili získala v nejmladší kategorii Monika Valvodová, zlatou v nadějích nejmladších Natálie Křížová, Denisa Plochová přidala bronzovou. Zlato si odnesly i Kristýna Souhradová v kategorii juniorek a Lucie Tollingerová v dorostenkách.

DANA VOJTOVÁ