Druhé semifinále play off interligy žen v házené:

Casta Sokol Písek - HC Britterm Veselí nad Moravou 25:30 (11:14).

Šance, zahrát si dnes třetí rozhodující utkání o postup do finále, se rozplynul. Objektivně vzato, Veselí bylo po celé utkání lepším týmem a nepřipustilo žádné překvapení. Písecké hráčky bojovaly, nepříznivý stav 3:8 ze 14. min. dokázaly ve 26. min. úvodního poločasu (již bez zraněné Borovské) srovnat za velké podpory diváků na 10:10, poté na 11:11, ale soupeř znovu zabral a o přestávce vedl tříbrankovým rozdílem – 11:14.

Ve druhé polovině zápasu se projevila zkušenost a dobrá fyzická připravenost hostujícího celku, kde především Fleková, Chmelařová, Kočí, Viniatynská a Štěrbová svými brankami i výbornou hrou rozhodly o vítězství hostí. Velkou oporou Veselí byla brankářka Černá, kterou bylo velice těžké překonat, hlavně z křídel. Vyzrály na ní Dvořáková (její gól na 18:26 byl excelentní a diváci jej ocenili potleskem) a M. Veselá.

A protože Písek prohrál s Veselím 0:2 na zápasy, radovaly se z postupu do finále hráčky soupeřova družstva. Ty se střetnou v boji o zlato s Olomoucí, Písek bude hrát o třetí místo s pražskou Slavií.

Po středečním utkání trenér píseckého týmu Jan Salač řekl:

„Prvních deset minut utkání nesplnily naše hráčky jediný taktický pokyn, které jsme si před zápasem daly. Nechali jsme soupeře odskočit na pětibrankový rozdíl a takové manko se proti tak zkušenému týmu těžko smazává. Po zranění Borovské bylo naše úsilí ještě těžší. Přesto jsme dokázali dvakrát srovnat skóre, na 10:10 a 11:11, ale ve druhém poločase už to nešlo. Ukázalo se, že křídelní hráčka Zuzana Martenková, která nehrála ani jedno utkání s Veselím, nám chybí. Střelba, hlavně z pravého křídla, byla tragická. Buď s přešlapem, nebo nás vychytala brankářka Černá.“

K utkání se ještě vrátíme.