Interligové házenkářky Casty Sokola Písek se po nevydařeném vstupu do soutěže nakonec výborným závěrem v základní části soutěže probojovaly do play off a budou usilovat o některou z medailí.

V sobotu od 18 hodin sehrají první utkání na palubovce týmu Veselí nad Moravou, druhý zápas je na programu ve středu 29. 4. v Písku, rovněž od 18 hodin.

O tom, jak se družstvo Písku připravovalo na těžký souboj s favoritem z Veselí, jsme hovořili s trenérem Janem Salačem.

„Přestávky v soutěži jsme využili k zapracování na kondici a nácviku některých herních variant. V posledním utkání základní části v Olomouci jsme předvedli velmi dobrý výkon, se kterým jsem byl hodně spokojený,“ pochvaluje si trenér Salač.

Do 45. minuty hrál Písek v Olomouci vyrovnanou partii (25:25), ale pak Jihočešky opustilo štěstí. Čtyřikrát nastřelily tyč, měly dvě vyloučené hráčky, a právě v těchto okamžicích se utkání zlomilo ve prospěch domácího družstva, které zvítězilo 34:29.

„Myslím si, že tato porážka byla pro nás krutá, mohli jsme tam i remizovat. Na druhou stranu jsem byl spokojen jak s obrannou, tak i s útočnou hrou našeho týmu. Pokud by nyní děvčata předvedla proti Veselí uvolněnou hru, jako tomu bylo v Olomouci, tak bychom tam mohli pomýšlet na dobrý výsledek,“ pokračuje Salač, který ihned navazuje:

„Uvidíme, jak naše hráčky přistoupí k nadcházejícímu play off. V Olomouci nám už prakticky o nic nešlo, chtěli jsme si zahrát a vyzkoušet si některé věci. Proto dostaly příležitost i hráčky z lavičky, které prokázaly dobrou formu. To může sehrát důležitou roli v nadcházejících zápasech proti Veselí. V nich může sehrát velice důležitou roli dobrá kondice hráček.“

A bude družstvo Písku dnes ve Veselí hrát kompletní?

„Bohužel ne. Do sestavy nám zasáhly pracovní povinnosti některých hráček. Zuzana Martenková je pracovně mimo Českou republiku a bude nám chybět na všechny zápasy s Veselím. V sobotu nám budou chybět i Martina Luzumová a Michaela Andělová. V základní části soutěže jsme se museli v několika zápasech vypořádat s absencí Ivety Luzumové a Kateřiny Vrabcové, tak se s tím musíme vypořádat i nyní.“

A jakou taktiku vymyslí trenér Salač pro první duel s Veselím?

„Těžko říct. Spojky Fleková a Štěrbová jsou výborné házenkářky, ale hra Veselí není jenom o nich, ale o celé základní šestce tohoto celku. A když v brance nastoupí Lenka Černá, ikona české ženské házené, tak není o čem hovořit. Celé družstvo Veselí je vyrovnané a zkušené, takže se nedá mluvit pouze o těchto hráčkách. Když se v utkání láme chleba, tak právě Fleková se Štěrbovou dokáží vzít zodpovědnost na sebe a svojí hrou zápas zlomit. Pokud bychom se zaměřili pouze na ně, otevřeme vrátka pro další hráčky soupeře, a to by nebylo dobré,“ varuje Salač.

„Nějakým způsobem se pokusíme tyto dvě hráčky eliminovat. Jak, to se rozhodnu až podle toho, jak se bude utkání vyvíjet. Hodně bude záležet na psychickém rozpoložení všech našich hráček. Pokud k zápasu přistoupí s tím, že už dosáhly svého cíle postupem do play off a teď mohou udělat ještě krok navíc, bylo by to jenom dobře. Když budou hrát uvolněně, ne odevzdaně, mohou ve Veselí příjemně překvapit,“ uzavřel trenér Jan Salač.