V místním Holiday fitness klubu se konal již čtvrtý závod v soutěžním aerobiku, který byl pokračováním série Jihočeského poháru HAC.

Mezi zúčastněnými opět nechyběly dívky z klubu Edita AK, které získaly několik medailí a řadu bodovaných umístění v první desítce hodnocených. V celkovém součtu výsledků tak potvrdily svoje výborné současné postavení v tomto sportovním odvětví v jihočeském regionu.

Celkem se ve všech kategoriích tohoto závodu zúčastnilo 42 dívek klubu Edita AK. Večer pak děvčata završila úspěšný den svými pódiovými skladbami na reprezentačním plese hasičů v hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí.

Výsledky:

Kategorie 6 – 7 let: V této kategorii se v základním kole prezentovaly a do finále postoupily Eliška Čtrnáctová a Kateřina Fuková (obě Sepekov), Monika Baštýřová a Kateřina Kouklová (obě Milevsko). Konečné 10. místo obsadila Žaneta Koudelková (Milevsko), 7. místo Michaela Veselá (Písek), 4. příčku Nikola Forejtová (Orlík nad Vltavou), 3. místo Adéla Filařová (Písek), 2. místo Nikola Kdolská (Milevsko) a 1. místo získala Barbora Vošahlíková (Milevsko).

Kategorie 8 – 10 let: V základním kole do závodu zasáhly a do semifinále postoupily Táňa Ryantová, Sandra Fáberová (obě Nadějkov), Andrea Kouklová (Milevsko), Michaela Bicanová, Veronika Bednárová a Kateřina Kučerová (všechny Písek).

Do patnáctičlenného finále postoupily Klára Hrdličková a Andrea Kautzká (obě Písek). Konečné 10. místo obsadila teprve sedmiletá (!) Klára Keclíková (Písek) a 8. místo Valerie Maříková (Písek).

Kategorie 11 – 13 let: V základním kole se prezentovaly a do semifinále postoupily Barbora Vlnová (Kovářov), Natalie Nováková (Milevsko), Jana Kudějová, Lucie Holánová, Lucie Tušilová, Tereza Marková a Veronika Kubecová (všechny Písek).

Do patnáctičlenného finále se kvalifikovala Terza Kahounová (Kovářov) a Jana Kofroňová (Klisinec). Konečné 10. místo obsadila Renáta Marhanová (Čimelice), 7. místo Dagmar Vlčková (Čimelice), 5. místo Kamila Němečková (Milevsko) a 2. místo vybojovala Šárka Nováková (Kovářov).

Kategorie 14 – 17 let: V semifinále se představily a do finále postoupily Lucie Křesinová (Jetětice u Milevska), Michaela Škotková (Čejetice u Strakonic), Nikola Brušáková (Strakonice, kvůli zdravotním potížím do finále nenastoupila) a Veronika Strnadová (Písek). Konečné 8. místo získala Daniela Kotašková (Branice), 7. místo Adéla Boučková (Čimelice), 6. místo Miroslava Korejsová (Strakonice) a 3. místo získala Martina Cibochová (Písek).