1. Jak prožijete letošní Štědrý den?
2. Co máte na vánočních svátcích nejraději?

Jan Zušťák, fotbalista FC Písek:
1. Štědrý den prožiji v rodinném kruhu. Jako již tradičně dopoledne pojedeme k mým rodičům do Strakonic, odpoledne k manželčině mamince a večer budeme s dcerkou doma. Věřím, že si to opět všichni hodně užijeme.
2. Určitě mám nejraději celkovou pohodu těchto svátků a odpočinek. Podzimní sezona byla pro nás hodně náročná, odehráli jsme ji s minimem hráčů, takže jsem rád, že to všechno skončilo a že si nyní odpočineme. Na druhou stranu se už nyní těším na zimní přípravu, ve které dobijeme baterky pro jarní boje.

Michala Kačírková, finalistka Miss aerobik 2007:1. Štědrý den strávím jako každoročně doma s rodinou a také s babičkou a dědou. Dopoledne půjdu s mladší sestrou bruslit na písecký zimní stadion, odpoledne pak pojedu tradičně k babičce zdobit vánoční stromeček. Snažím se držet půst, abych večer viděla zlaté prasátko. Zpravidla kolem šesté hodiny začíná u nás štědrovečerní večeře. Po ní se pak odchází ke stromečku a začíná rozbalování dárků. Není to nic mimořádného, takto to asi probíhá ve většině domácností. A samozřejmě se těším na televizní pohádky. Ty mám moc ráda.
2. Nejraději mám klid, vánoční atmosféru a to, že si odpočinu od školy. V lednu mi začne zkouškové období, takže i o vánočních prázdninách se budu muset, alespoň trochu, učit. Přála bych si, aby byl na Vánoce sníh, ale jak to tak vypadá, toho se letos asi nedočkám.

Petr Urban, kreslíř, autor populárního Rudy Pivrnce:1. Jelikož odpovídám na tuto otázku dva týdny před Štědrým dnem, tak na rovinu říkám, že nevím. Ale zároveň doufám, že jako zatím každý rok jej prožiju v klidu.
2. Na Vánocích mám rád, že jsou poue jednou v roce a že něco dostanu pod stromeček, aniž bych si něco přál. To není špatné, ne?

Jana Doleželová, Miss ČR 2004:
1. Štědrý den letos prožiji s rodiči v Uničově, protože minulý rok jsem celý prosinec, včetně Silvestra, byla na mezinárodní soutěži Miss Tourism Metropolitan v Kuala Lumpur.
2. Nejraději mám štědrovečerní večeři a klid, který po tom náročném pracovním prosincovém období působí jako oáza na duši.

Kateřina Neumannová, olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích:
1. Chci být doma na Šumavě a budu se snažit užívat si vánoční pohody s dcerou Lucinkou. Půjdu si zalyžovat a samozřejmě se budu dívat na televizní pohádky.
2. Nejraději mám to, že alespoň na několik dní ustane ten neustálý pracovní shon. Dám si něco dobrého k jídlu, když teď už se nemusím až tolik hlídat. V televizi je pěkný program, a letos to vypadá, že bude i sníh, který k vánočním svátkům patří.

Petr Pechek, prezident hokejového klubu IHC Písek:1. Snažím se ho prožít co nejtradičněji, ale hlavně co nejpohodověji. To znamená,i malinko si ulevit a třeba vánoční stromeček ozdobit již den dopředu, abych se mohl věnovat rodině a třeba také televizi, kde nejraději sleduji české pohádky. Večer je třeba navodit správnou vánoční atmosféru. Zbožňuji rozzářené oči svých nejbližších.
2. Dříve jsem se těšíval na sníh, ale poslední dobou se ho nějak nedostává. Nyní mám rád klid a pohodu, a tu se pokouším o vánočních svátcích všemožně nalézt. Proto také všem přeji, aby klid a pohodu nalezli, a to nejen o Vánocích.

Vladimír Šmicer, fotbalista SK Slavia Praha, bývalý reprezentant:
1. Na to je snadná odpověď. Budu doma s rodinou. Když jsem ještě hrál fotbal v zahraničí, ve Francii a v Anglii, snažil jsem se pokaždé udělat doma rodině ty pravé české Vánoce. Letos to bude jednoduché, protože už bydlím v Praze. Mám tady spoustu kamarádů a přátel, takže o to méně budu mít volného času. To v zahraničí bylo naopak. Tam jsem si Vánoce více vychutnal.
2. Nejraději mám, když moji blízcí najdou ode mne pod stromečkem dárky, které se jim opravdu líbí a mají z nich radost. A tak se pokaždé nejvíce těším na rozbalování dárků.

Jaromír Jágr, olympijský vítěz z Nagana, hokejista týmu New York Rangers v NHL:
1. Letos prožiji Štědrý den poprvé bez rodičů, kteří zůstali doma v Čechách, ale přijela za mnou přítelkyně Ina. Moc si ale Vánoc neužiju, protože 26. prosince hrajeme další ligový zápas s Carolinou. Klasického kapra k večeři zde ale neděláme, asi bude losos nebo nějaká jiná ryba.
2. Nejraději mám klasický vepřový řízek s bramborem nebo s bramborovou kaší, na tom si vždycky pochutnám. V New Yorku je teď vánoční atmosféra výborná, v obchodních domech je spousta lidí, všichni nakupují dárky, všude je vánoční výzdoba, spousta světel a muziky, vánoční svátky jsou zde doslova cítit na každém kroku. Je to podobné jako u nás, ale tady je to ve větším měřítku. Je tu hodně lákadel pro lidi, aby utratili co nejvíce peněz. Budu vzpomínat na známé, co jsou doma, jak oni slaví Vánoce.

Kateřina Sokolová, Miss ČR 2007:
1. Vzhledem k tomu, že moji rodiče nežijí spolu, trávím každý rok Štědré dny dva. Jeden s maminkou a jeden s taťkou.
2. Na Vánocích mám nejraději atmosféru, která panuje všude kolem nás – vyzdobené obchody plné vánočního zboží, stánky s klobásami, svařeným vínem, punčem, perníčky a s pěknými dárky. Vánoce jsou svátky klidu a pohody a všichni lidé by si je měli patřičně užít.

Tomáš Verner, vicemistr Evropy v krasobruslení, nejlepší sportovec Jihočeského kraje 2007:1. Štědrý den bohužel prožiji na cestě do Litvy, kde budu startovat na několika exhibbicích.
2. Na vánočních svátcích miluji hlavně klid v kruhu rodinném a dobré jídlo. V něm se však musím omezovat.

Aneta Faitová, finalistka České Miss 2008:1. Štědrý den prožiji s rodinou, jako každý rok, to znamená s maminkou a třemi mladšími sourozenci.
2. Nejraději mám tu celkovou pohodu, která je všude kolem nás, ozdobený a voňavý vánoční stromeček, ale i dárky a napečené cukroví. A co mám velice ráda, to jsou pohádky. Na ty bych se vydržela dívat celý den.

Jan Koller, fotbalový reprezentant ČR, AS Monako:1. Letošní Štědrý den prožiji, stejně jako loni, v Monaku. V sobotu před Vánoci ještě hrajeme ligový zápas v Auxerre, a protože přesun do Čech by byl dost hektický, zůstáváme zde na vánoční svátky i na Nový rok. Ráno se určitě půjdeme se ženou s dcerou projít po Monaku, kde je teď přes den příjemných dvanáct až třináct stupňů tepla, odpoledne a večer to bude stejné jako doma v Čechách. Večeře a poté rozbalování dárků. Malé Hedvice jsou čtyři a půl roku, tak už se těším, jak to bude všechno vnímat.
2. Nejraději mám to, že mi začíná dovolená, budu mít od fotbalu na nějaký čas klid a je taková ta správná vánoční pohoda.