Trénují ve volnějším tempu, věnují se manipulaci i s tím náčiním, které není pro jejich věkovou kategorii předepsáno, ale jeho znalost se bude v budoucnu hodit. Jaká byla podzimní sezóna milevských moderních gymnastek?

Zahraniční starty

Na velkém mezinárodním závodě v italském Udine reprezentovala milevská Ludmila Korytová se svou trenérkou Petrou Kofroňovou. Ze čtyř desítek juniorek z celého světa skončila Ludmila na 29. místě.

Závod v rakouském Grazu byl naopak velmi pohodový, i když konkurence byla také velká, pro česká děvčata ji představují hlavně bulharské a maďarské závodnice. Kristýna Souhradová cvičila poprvé v životě čtyřboj volných sestav, a to s velmi dobrým výsledkem. Její 11. místo bylo velmi dobře hodnoceno. Alena Andělová byla mezi juniorkami devátá.

Sedmý mezinárodní závod O stříbrného sokola uspořádal polský Sokol Krakov. S obtížnou stuhou se poprala Adriana Havlíková, v juniorkách startovaly Alena Andělová a Ludmila Korytová. Nakonec to byla Ludmila, která se ze druhého místa víceboje probojovala až do finále, kde získala bronzovou medaili.

Ještě úspěšnější byl poslední mezinárodní start na vánočním závodě v polské Bielsko–Biale. Sedmiletá Natálie Křížová se mezi 30 závodnicemi neztratila a v základním závodě skončila na 4. místě. Postup do finále ji neminul, stejně tak jako Kristýnu Souhradovou a Ludmilu Korytovou, která vyhrála celý základní závod kategorie juniorek. Adriana Havlíková obsadila devatenácté místo.

Ve finále Nátálie ani Ludmila své pozice nezopakovaly, zde však vynikla Kristýna Souhradová, která skončila na čtvrtém místě s minimálním bodovým odstupem za bronzovou medailí.

Pohárové závody

Domácích pohárových závodů se zúčastnily všechny milevské gymnastky. Ať už to byl Intercup v Jihlavě, Plzeňský soudek, ze kterého si vítězství odnesla Natálie Křížová, stejně tak jako dorostenka Petra Korytová. Bronz přidala Lucie Tollingerová.

Na velkém mezinárodním podniku Citroën Cup v Českých Budějovicích se opět blýskla svým výkonem Ludmila Korytová. Čtvrté místo těsně pod stupni vítězů ve finále juniorek je velký úspěch.

Na Jabloneckém poháru získala milevská děvčata tři medaile. Zlatou Petra Korytová, bronzové pak Natálie Křížová a Lucie Tollingerová. Posledním pohárovým závodem byl Vánoční kapřík v Táboře, kde medaile získaly: zlatou Denisa Plochová, stříbrnou Karolína Kreisslová a bronzovou Karolína Bílková. Leticie Kochová zde byla šestá.

Přebory juniorek

Oblastní přebor juniorek se konal v úvodu sezony v Milevsku a ukázal, že domácí závodnice, Ludmila Korytová a Alena Andělová, jsou před republikovým šampionátem velmi dobře připraveny.

Kolem výsledků na následujícím Mistrovství ČR v Hradci Králové však bylo plno dohadů, a tak 18. pozice Korytové a 24. příčka Andělové z konkurenci 35 juniorek musí být brány jako skutečnost.

Doma v Milevsku

Domácím milevským divákům se představily moderní gymnastky mimo již vzpomínaný oblastní přebor juniorek v republikovém závodě Roztančené náčiní, který uvítal gymnastky z celých Čech a ze slovenského Prešova.

V první kategorii zvítězila Natálie Křížová, třetí místo v nadějích vybojovala Adriana Havlíková, čtvrtou příčku v juniorkách pak Ludmila Korytová.
Tradičně v Milevsku zahajuje nový ročník Jihočeské ligy. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se závod konal ve sváteční den, 17. listopadu. Vítězství ve druhé kategorii si odnesla Karolína Kreisslová před třetí v pořadí Natálií Křížovou.

V kategorii nadějí byla první Kristýna Souhradová před Adrianou Havlíkovou, v juniorkách zvítězila Ludmila Korytová.

V dorostenkách vyhrála Lucie Tollingerová před Alenou Andělovou a Petrou Korytovou. Tak takový byl podzim milevských gymnastek.