Hokejbalisté píseckého Švantláku sehráli v posledním letošním kole infarktový duel na půdě místních Datlů.

Před zaplněnými ochozy se hrálo od začátku ve svižném tempu. Jako první otevřeli skóre domácí: v 5. min. neudržel písecký gólman Stoszek nahození Čadka a Říha pohodlně doklepl – 1:0.

Byli na ručník

V 10. minutě vedli Datlové již o dvě branky, když zkušený Muchl našel mezeru mezi tyčí a levým beton píseckého brankáře – 2:0. To ještě nebylo vše, ve 13. minutě se v početní výhodě, s velkým štěstím, trefil Bulka a hosté byli zralí „na ručník“– 3:0.

Hned v úvodu prostřední části hry putoval na trestnou lavici Blecha a hostující Hronek z těžké pozice propálil Málka v brance Datlů – 3:1.

Za další tři minuty mohli ve dvojnásobné početní výhodě hosté snížit na rozdíl gólu, jenže Málek v brance doslova čaroval. Výhodu dvou mužů v poli měli ve 26. minutě i domácí, ale naložili s ní stejně, jako před nimi hráči Švantláku.

Velká exhibice

Poslední třetina byla obrovskou exhibicí píseckého útočníka Jana Rotha. Ve 40. min. během 57 vteřin otočil skóre zápasu ve prospěch Švantláku. Nejprve se trefil dělovkou, po vzorné spolupráci s Kabelem, při přesilové hře hostí. Pak předvedl nejkrásnější akci zápasu, když se u mantinelu elegantně zbavil dvou obránců a přesně trefil horní růžek Málkovy branky.

Čtyři vteřiny po vyrovnávací brance napřáhl na polovině hřiště a Málek v brance na jeho dělovku ani nereagoval – 3:4. V samotném závěru si už zkušení hosté cennou výhru nenechali vzít a do vyrovnané tabulky soutěže si tak připsali další výhru.

Písecký trenér Jiří Hronek: „V první třetině zápasu domácím vyšlo vše, na co sáhli. My jsme od druhé části dali do hry hlavně srdíčko a v bouřlivé atmosféře jsme pak zápas otočili. Naším nejlepším hráčem byl bezesporu Jan Roth, i když za obětavou hru, především ve třetí třetině, si velkou pochvalu zaslouži všichni hráči. Jsem rád, že nám poslední mistrák roku takto vyšel a že i nadále držíme krok se špičkou tabulky soutěže.“

Branky: Říha (Čadek), Muchl, Bulka (Baťka) – Jan Roth 3 (Kabele), Hronek (Kozák). Vyl. 8:9, využ. 2:2, střely na branku 13:13, rozhodčí Šanda a Macháček.

Sestava HC ŠD Písek: Stoszek – M. Gareis, Z. Přibyl, Březina, Marek, Bárta – Hromádka, J. Roth, Kabele – Vaníček, Holman, Kozák – V. Roth, Novotný, Hronek.

Až příští rok

O další mistrovské body budou hokejbalisté Švantláku bojovat až v roce 2008. Prvním soupeřem jim bude 24. 2. mužstvo Suchdola nad Lužnicí, které od 10 hodin přivítají na svém hřišti.

Své „nádobíčko“ však písečtí hráči letos ještě vezmou do rukou, a to 31. 12. Spolu se svými fanoušky se s letošním vydařeným rokem rozloučí v silvestrovském zápase, ve kterém se střetnou Svobodní proti Ženatým.

Dresy a hokejky budou v pohotovosti i pro fanoušky Švantláku, pro které bude připravena soutěž v samo〜statných nájezdech. Účast na této akci již přislíbili i některé hokejbalové legendy z řad bývalých hráčů nejen Písku.