SK Suchdol nad Lužnicí – HC ŠD Písek 3:2 ss (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0).

V sestavě píseckého družstva se poprvé představil Libor Vaníček, který přišel spolu s Holmanem na půlroční hostování z Blatné. Trenér Hronek postavil Vaníčka do první formace vedle zkušeného Brousila a Kabeleho.

Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří se ujali vedení v 6. min., když se od modré trefil, s pomocí teče domácího obránce, M. Gareis – 0:1. Jenže písečtí hráči se neradovali z gólu dlouho: střelu Krejčího za Bučkova záda dorazil v 11. min. Pultr – 1:1.

Ve druhé třetině se dvakrát rozezněla konstrukce Bučkovy branky. Ovšem i písečtí hokejbalisté si dokázali vytvořit několik slibných šancí, ale postupně Kozák, Brousil a ani V. Roth nedokázali překonat Jana Hronka v domácí brance. Ve 28. min. se na jediného píseckého obránce Z. Přibyla řítila hned trojice domácích forvardů, a ten nejzkušenější, Kalát, se štěsím poslal Suchdol do vedení – 2:1.

Písečtí se v poslední třetině nadechli k obrovskému náporu, který brzdily nepřesné verdikty rozhodčích. Ve 40. min. přežili hosté minutu trvající dvojnásobné oslabení. Poté 36 vteřin před koncem bylo vyrovnáno: kombinaci prvního útoku zakončil P. Přibyl – 2:2.

O postupujícím do dalšího kola pak nerozhodlo ani desetiminutové prodloužení, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Písek přivedl do vedení ve druhé sérii specialista na tyto hororové okamžiky M. Gareis, jenže ve čtvrté sérii vyrovnal Krejčí. O postupu domácích do dalších bojů rozhodla až šestá dvojice. Písecký Mergl gólmana Hronka neprostřelil a domácí Kalát bekhendovým blafákem nedal Bučkovi šanci.

Trenér hostí Jiří Hronek: „Děkuji všem hráčům za úspěšné vystoupení v Českém poháru. Nechybělo moc a mohli jsme jít dál. Chybělo nám trochu štěstí v koncovce. Nejeli jsme k utkání v kompletní sestavě, prioritou pro nás zůstává ligová soutěž. Proto jsme některé hráče nechali doma. Odehráli jsme vý
borný zápas a potěšilo mě, že jsme i v této sestavě byli, nabitým domácím, rovnocenným soupeřem.“

Branky: Pultr (Krejčí), Kalát (Klíma, Pultr), rozhodující sam. nájezd Kalát – M. Gareis (Kabele, Vaníček), P. Přibyl (Vaníček, Kabele). Vyl. 5:8, střely na branku 40:24, rozhodčí Novotný a J. Mikl. Sestava Písku: Buček – M. Gareis, P. Přibyl, Zd. Přibyl, Marek – Vaníček, Brousil, Kabele – Kozák, V. Roth, Mergl – Holý, Hronek, Březina.