Utkání 2. ČNHbL: TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 3:4 ss (2:1, 1:0, 0:2)

Písečtí cestovali bez pendlů z B–týmu, který hrál v Protivíně utkání oblastní ligy. V domácí sestavě už nebyl nejlepší hráč mužstva Žoček, který přestoupil do TJ Vltava.

Skóre zápasu otevřela spolu〜práce obránců první písecké formace: na přesný lob M. Gareise si naběhl P. Přibyl a pokořil brankáře Hlaváče – 0:1. V 9. min. napřáhl za modrou domácí Marvan a brankář hostí Buček se poprvé červenal – 1:1. O čtyři minuty později zaskočila píseckého brankáře i střela Krotkého – 2:1.

I ve druhé třetině měli domácí mírnou převahu. Stoprocentní šance na vyrovnání měli písečtí Vážný a Kabele, ale v koncovce jim chybělo více klidu. Ve 24. min. se vytáhl gólman Buček, který zlikvidoval nájezd Zemana s Lovčíkem. Za další čtyři minuty už ale kapituloval, když Krotký chytrou střelou poslal Hvězdy znovu do dvoubrankového vedení – 3:1.

V poslední třetině se očekával velký tlak Písku, který se také dostavil. Ve 38. min. zakončil Hromádka své nádherné sólo přes celé hřiště parádním blafákem – 3:2. Ve 40. min. si hostující obránci nechali utéct Čížka, ale gólman Buček skvěle zachránil. Minutu poté se prosadil písecký Hromádka, který překonal Hlaváče střelou pod horní tyčku – 3:3.

Další branka už do konce zápasu nepadla, a tak se o zisku druhého bodu rozhodovalo v samostatných nájezdech. V nich se vyznamenal brankář Buček, jenž zlikvidoval všech pět pokusů soupeře. A protože se za hosty trefil ve třetí sérii M. Gareis, odvezli si Písečtí domů dva body.

Trenér hostí Jiří Hronek: „Chtěli jsme získat tři body, ale jsme rádi i za dva. Měli jsme problémy s koncovkou. Moc šancí jsme si nevytvořili, neboť nás domácí hráči dobře napadli již ve středním pásmu. V neděli na domácím hřišti musíme naplno bodovat, abychom neztratili kontakt se špičkou tabulky.“

Vyloučení 6:3, využití 0:2, střely na branku 19:16, rozhodčí Novotný a Rezek.

Sestava Písku: Buček – M. Gareis, P. Přibyl, Březina, Marek – Hromádka, Kabele, J. Roth – Vážný, Brousil, Kozák – Hronek, Novotný.