Druholigoví basketbalisté místního Sokola sehráli další dva mistrovské zápasy a v obou byli úspěšní. Po šesti odehraných zápasech tak nadále zůstávají bez porážky.

Vítězné zápasy

Píseckým mužům se v obou zápasech dařilo a připsali si na své konto plný bodový zisk.

TJ Klatovy – Sokol Písek 85:98 (23:14, 19:23, 22:29, 21:31).

Utkání se pro hosty nevyvíjelo příznivě. Domácí se prosazovali a až do poloviny třetí čtvrtiny vedli. Sršni však dokázali vývoj otočit v závěru třetí části a utkání pak dovedli do vítězného konce.

Body Písku: Mašek 26 (1), Klusoň 16, Efenberk 15 (3), L. Pešek (2) a Kostohryz (1) po 10, Soucha 9, Janovský 7 (1), Svoboda 6, Čáp 2.

Sokol Písek – BK Strakonice 69:55 (17:14, 15:10, 15:12, 22:19).

V jihočeském derby měli Sršni od počátku bodově mírně navrch. V úvodu druhé čtvrtiny se jim podařilo zvýšit náskok až na sedm bodů (23:16). V polovině střetnutí Sršni vedli 34:24. Do druhé poloviny zápasu vstoupili lépe domácí a zvýšili své vedení na rozdíl 12 bodů.

Hosté sice dvěma trojkami snížili na 36:30, ale od této chvíle Sršni až do konce zvyšovali svůj náskok, který byl v závěru čtrnáctibodový. Podle trenéra Jandy byli hosté lepší ve všech činnostech, pouze ve střelbě byli horší než Sršni.

Body Písku: Čáp 15 (2), Janovský 14, Mašek 11 (1), L. Pešek 9 (1), Kostohryz 5, Klusoň a Efenberk po 4, Soucha 3, Svoboda a Cimbura po 2.

Extraliga kadetů

Kadeti U–16 v domácím prostředí dvakrát vyhráli a se třemi porážkami jsou na třetím místě tabulky. Výsledky:

Sršni Písek A – SKB Proton Zlín 83:39 (21:14, 20:12, 25:6, 17:7).

Body Písku: Švejda 21 (1), Sahan 14, Běle (1) a Zunt po 10, Výkruta 9 (2), Pecka 6, Šlechta 5, Soukup 4, Němec a Melski po 2.

Sršni Písek A – TJ Gymnázium Hladnov 96:58 (30:16, 25:12, 22:17, 19:13).

Body Písku: Melski 22 (6), Švejda 21, Výkruta (2), R. Šlechta a Zunt (1) po 12, Běle 7, Pecka 6, Soukup 4.

Trenér píseckého týmu Miroslav Janovský: „Proti moravským celkům jsme chtěli naplno bodovat, což se podařilo. Utkání proti Zlínu přineslo z naší strany více nervozity než bylo zdrávo. Po uklidnění v průběhu druhé čtvrtiny přišlo z naší strany i herní zlepšení a jasná výhra.Ve druhém utkání nám chybělo několik hráčů, soupeř naopak přijel s excelentním Bohačikem. Od začátku jsme hráli velmi koncen〜trovaně, což se projevilo i na skóre. Nikdo nezklamal, ve druhé polovině zápasu se střelecky blýskl Melski.“

Liga dorostu

V dorostenecké lize U–16 se hráči píseckého „béčka“ nedokázali prosadit proti fyzicky vyspělejším soupeřům.

Sršni Písek B – BSK Č. Budějovice 33:71 (17:24).

Body Písku B: Havlůj 7, Fait 6 (1), Musil a Veselý po 4, Vartecký a Jirsa (1) po 3, Vokálek, Dudi a Bendula po 2.

Sršni Písek B – Slovan J. Hradec 48:91 (34:51).

Body družstva Písku B: Veselý 14, Fait 9 (1), Vartecký 8, Duda 5, Soukup a Havlůj po 4, Musil 2, Dudi a Jirsa po 1.

V oblastním přeboru nejmladších minižáků zahájilo družstvo Písku A dvěma výhrami ve Strakonicích a zdá se (i podle výsledků ve druhé skupině), že jejich jediným vážným soupeřem v boji o krajské zlato bude pouze tým Jindřichova Hradce.