Nastoupili poprvé

FBC Sokol Písek – TJ Hraničář Malonty 1:4 (0:3, 1:0, 0:1). Někteří elévové nastupovali k zápasu zcela poprvé, jiní naopak už se zkušenostmi z Pražských her nebo z loňských otevřených turnajů mladších žáků. Možná i proto se nenechali zaskočit některými góly, ani zbytečným vylučováním, např. za špatné střídání. Přesto v první třetině bylo znát, že si na hřišti nebyli písečtí chlapci úplně jistí a utkání se pro ně nevyvíjelo zrovna moc šťastně.

První branka padla sice až v 6. min., ale dvě slepené inkasovali ještě před první sirénou. Ve druhé třetině se srovnali a soupeře chvílemi přehrávali. Přesná a důrazná koncovka se však povedla pouze jednou. Ani po snížení se drama nekonalo, avšak i v závěrečné části sehráli vyrovnanou partii.

Zdolání družstva Malont tak zůstalo pro písecký celek velkou výzvou i do dalších turnajů.

Branka Písku: 15. Zámečník (Cigánek).

Střelec Štěpán

FBC Sokol Písek – 1. FbK SPŠ Tábor 5:1 (1:0, 3:1, 1:0). Utkání bylo vůbec první, ve kterém měli písečtí chlapci mírnou výškovou převahu. Brzy se ukázalo, že mají převahu i herní. V 7. min. první části zápasu se poprvé trefil Jan Štěpán, podruhé to bylo ve stejné minutě prostřední části. Když se Táboru podařilo snížit na 2:1, neváhal tentýž střelec s rychlou odpovědí.

Ještě před druhou přestávkou Písek odskočil na tříbrankový rozdíl, což dodalo klid do poslední třetiny. V ní završil skóre opět Štěpán, přesto stoprocentní koncentrace i maximální nasazení bylo ke cti všem hráčům. Výborný výkon družstva potvrdil skvělý Jakub Pešta v brance.

Branky: 7., 17., 20. 20. a 25. Štěpán (Hynouš, Woldřich, Strnad, Lešek). Vyl. 1:2 (Dvořák za opakované přestupky vysokou holí), využ. 1:0.

Rekordní výhra

FBC Sokol Písek – FBC Stíři DDM Č. Budějovice 17:3 (3:0, 8:0, 6:3). Jestliže mírná výšková převaha v předchozím zápase znamenala převahu i herní, tak v tomto utkání to platilo dvojnásob. Většinu zápasu se hrálo před brankou začínajících Štírků. Písečtí mladíci předvedli pohledné kombinace a zaslouženě minutu po minutě navyšovali skóre.

Postupem času se do útoku zapojovali i obránci, a tak měl písecký gólman těžší pozici, zejména ve třetí třetině musel čelit nebezpečným brejkům soupeře. Zatím nejvyšší výhru v sezoně by si písečtí elévové určitě rádi zopakovali.

Branky: 3., 15., 20., 24. a 28. Štěpán (Hynouš, Zámečník 2), 5. a 29. Lešek (Cigánek), 7., 11., 20. a 29. Hynouš (Štěpán 2, Zámečník), 12. Dvořák, 14. a 19. Kuba (Staněk), 18. Staněk, 17. a 27. Cigánek (Lešek, Kuba).

Sestava Písku: Pešta – Staněk, Dvořák – Materna, Měšťan – Woldřich, Strnad – Kuba, Cigánek, Lešek – Štěpán, Hynouš, Zámečník. Ostatní výsledky: Tábor – České Budějovice 12:6, České Budějovice – Malonty 0:7, Malonty – Tábor 4:0.

Konečné pořadí: 1. TJ Hraničář Malonty 15:1 9, 2. FBC Sokol Písek 23:8 6, 3. 1. FbK SPŠ Tábor 13:15 3, 4. FBC Štíři České Budějovice 9:36 0 bodů.