Rakouský Graz

V rakouském Grazu startovala juniorka Alena Andělová a starší naděje Kristýna Souhradová. Na tento mezinárodní závod se sjely gymnastky ze sedmi zemí. Obě milevské závodnice měly na programu čtyřboj volných sestav: švihadlo, obruč, míč a stuhu.

Kristýna Souhradová nastoupila k závodu s trochou trémy, pramenící nejen z nových sestav s obručí a se švihadlem, ale i z premiéry svého cvičení se stuhou. Závodem prošla vyrovnaně pouze s drobnými chybami a za sestavu se stuhou dostala dokonce svoji druhou nejvyšší známku, když nejlépe se jí povedla sestava s míčem. V konečném vyhodnocení si z této velké konkurence odnesla výborné 11. místo, když čelo kategorie ovládly bulharské a rakouské závodnice.

Nejinak tomu bylo u juniorek. Zvítězila bulharská závodnice Martina Chavdarovová. Alena Andělová znala svůj cíl – předvést své čtyři sestavy s co nejmenším počtem chyb. Podala kvalitní výkon, velmi se líbila divákům i maďarskému sportovnímu fotografovi, který celý závod pečlivě dokumentoval. Alena obsadila celkové 9. místo.

Italské Udine

Do Itálie se vypravila trenérka Petra Kofroňová s juniorkou Ludmilou Korytovou na již šestý mezinárodní závod města Udine, které hostilo nejlepší gymnastky z celého světa. I zde se jednalo, stejně jako u rakouského klubu, o oplátku návštěvy italských gymnastek na jarním Milevském poháru.

Ludmila předvedla jako první sestavu s míčem na velmi dobré úrovni a její umístění se pohybovalo kolem fantastického 8. místa. V nové sestavě s obručí se jí však stále nedaří, a tak několik pádů obruče a velké chyby v provedení ji odsunuly na konečné 29. místo.

Tato zkušenost však byla velice důležitá a trenérka Kofroňová doufá, že přispěje k lepšímu výsledku na víkendovém Mistrovství ČR v Hradci Králové. Oběma milevským juniorkám budou fandit všechny ostatní milevské moderní gymnastky.