Diváci tu uvidí nové adrenalinové cyklistické disciplíny.

„Účast na závodě potvrdilo několik světových legend v čele s Kanaďanem Jaytem Hootsem. X Box 360 Slopestyle je jediným podzimním závodem ve slopestyle na světě. Připraveny jsou také sportovní exhibice, atrakce a vystoupení kapel jako Indy a Witch a další,“ uvedl za pořadatelský tým Robin Čumpelík.

Jezdci zdolávají nejrůznější krkolomné překážky, kovové či dřevěné konstrukce, za překážku jim také slouží třeba náklaďák, bagr, kabina lanovka a podobně. Během jízdy navíc předvádějí různé triky.

V Písku trať povede přímo centrem, kde budou vystavěny speciální dřevěné a hliněné obří překážky. Vše bude zakončeno velkým skokem u Kamenného mostu.

„Vím o několika skupinách, které se už několik let snaží podobný projekt zrealizovat, ale zatím bezúspěšně. Nám se to podařilo a máme obrovskou výhodu v tom, že jsme první a že může celá trať vést historickým centrem města,“ konstatoval Robin Mikušiak z písecké agentury, která se na pořádání slopestyle podílí.

Od 10 hodin začínají na Velkém náměstí tréninkové jízdy, od 13 kvalifikace, jízdy, riders, v 16.00 exhibice skateboarding, bmx a v 16.30 finalové jízdy. Od 21.00 je v kulturním domě After party s kapelami Indy a Witch, United Flavour a Post–it.