Hokejbalisté z Týmu Švantláku postoupili do třetího pohárového kola

PÍSEK/ČESKÉ BUDĚJOVICE - TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)

3.10.2007

Ilustrační fotoFoto: archiv Deníku

K zápasu druhého kola Českého poháru cestovali hokejbalisté Písku v silně kombinované sestavě. Z různých důvodů chybělo hned osm hráčů, a tak si musel trenér Hronek vypůjčit čtyři borce z B–týmu.

Skóre zápasu otevřel již ve 2. min. domácí Čížek, který z ostrého úhlu prostřelil Souhradu v brance Švantláku. Nutno přiznat, že se nehrál příliš pohledný hokejbal a mnoho šancí také k vidění nebylo. Vyrovnat se Písku podařilo v 7. min., kdy Holý namazal před branku Záleskému a ten s přehledem překonal Hlaváče v domácí svatyni.

Jenže už za dvě minuty domácí opět vedli, chybu písecké obrany potrestal Krotký. V čase 10:24 tečoval šikovně písecký Kozák střelu M. Gareise a vyrovnal na 2:2. Poslední slovo v první třetině však měli opět domácí. Vyloučení Záleského potrestal střelou od modré Jára – 3:2.

Druhá část utkání byla jasně v režii hostujícího týmu. Na 3:3 srovnal ve 20. min. Hronek. Do vedení poslal Písek důrazný Kozák a ve 26. min. se v početní výhodě prosadil výborně hrající Mergl. Domácí 15 vteřin před koncem této třetiny snížili Čížkem na rozdíl jediného gólu – 4:5.

Poslední třetina již branky nepřinesla, a tak z postupu do třetího kola se radovali hráči Písku.Ti tak 20. 10. přivítají na svém hřišti tým z Nové Včelnice.

Branky: Čížek 2 (Osenský, Jůza), Krotký, Jára – Kozák 2 (M. Gareis), Záleský (Holý), Hronek (Kozák, Marek), Mergl (Záleský). Vyl. 3:2, využ. 1:1, rozhodčí Mikl a Vařák. Sestava HC ŠD Písek: Souhrada – M. Gareis, P. Přibyl, Bárta, Marek, Novotný, Hronek, Kozák, Kott, Holý, Mergl, Záleský.