Na nedávné charitativní módní přehlídce v místním hotelu Bílá růže se mezi půvabnými modelkami představila i letošní Miss ČR Kateřina Sokolová (18). Sympatická kráska poskytla před odpolední zkouškou Deníku rozhovor.

Katko, co vám titul Miss České republiky dal a naopak i vzal?

Titul mi určitě dal spoustu možností k poznání zajímavých lidí. Teď i více cestuji, což mě moc baví. Mám i hodně pracovních nabídek a polepšila jsem si po finanční stránce, takže jsem docela spokojená. A co mi titul vzal? Mám nyní méně volného času. Některé akce bývají dost hektické, všechno se děje ve spěchu, což zrovna nemusím. Člověk si ale na to časem zvykne.

Co se týká pracovních nabídek, vybíráte si?

Určitě, ale nyní již dostávám jenom samé dobré nabídky, nad kterými nemusím moc přemýšlet, zda je přijmout či ne. Není důvod je odmítat.

Jaký jste měla pocit, když vám coby vítězce předávala korunku loňská Miss ČR a Miss World Taťána Kuchařová?

Pro mě to byla veliká čest, když mi Taťána předávala korunku, vždyť komu se poštěstí, aby ji dostal od nejkrásnější dívky světa.

Jak si titul nejkrásnější dívky České republiky užíváte?

Je to hlavně o spoustě akcí, kterých se účastním. Jsem neustále ve společnosti. A zajímavé je na tom právě to, že jsem pokaždé ve společnosti jiných lidí. Občas mě někdo pozná na ulici, pozdraví, nebo se zeptá, jak se mám, ale že by se za mnou lidi otáčeli, to ne.

Co vás více baví, focení nebo módní přehlídky?

Jak kdy, ale musím říci, že asi focení. Já jsem pohodlnější člověk, a přece jenom, při přehlídkách jsou různé nácviky choreografie a neustálé převlékání, to u focení je to přece jenom o něco jednodušší.

Jaké modely na přehlídkách nejraději předvádíte?

Já odpovím obráceně a řeknu, co nerada předvádím. Spodní prádlo. To opravdu nemusím. Nejraději pak předvádím společenské šaty a různé večerní róby. Prostě šaty, které bych si normálně neoblékla.

Mohla byste představit vaši rodinu?

Mám hodně velkou rodinu. Jednak je to jedna vlastní sestra, které je třiadvacet a nyní studuje farmacii v Bratislavě. Potom mám nevlastní sestru Miriam, které je teď sedm měsíců. Před několika dny jsem s ní fotila jeden kalendář. A pak mám ještě úplně nevlastní sourozence, kteří pokrevně se mnou nemají nic společného. Je to sedmiletá sestra a šestnáctiletý bratr.Když to spočtu, tak je nás fakt hodně.

Jak často se vídáte?

Hodně se vídám se šestnáctiletým bratrem. Se svojí vlastní sestrou se snažím vídat co nejvíce, jsme spolu v telefonickém kontaktu, ale vzhledem k tomu, že já jsem v Praze a ona v Bratislavě, tak se moc nevidíme. Tak jednou za měsíc a někdy ani to ne.

Před nedávnem začal nový školní rok. Usedla jste také ve třídě do lavice?

Určitě. Nyní jsem nastoupila do čtvrtého ročníku klasického gymnázia v Praze. Mám individuální studijní plán, protože bych svoje povinnosti Miss se studiem těžko zvládala. Příští rok mě ale čeká maturita, tak to snad všechno nějak zvládnu.

Jaké jsou vaše další plány po skončení studií na střední škole?

Chtěla bych se dostat na vysokou školu a studovat mezinárodní vztahy nebo cestovní ruch. Zase ale nevím, jak to budu zvládat, takže, buď si dám rok pauzu nebo rovnou začnu se studiem. Uvidíme.

Hodně cestujete po světě. Kde se vám nejvíce líbilo?

Nejvíce se mi líbilo v Egyptě. Tuto zemi mám velice ráda, protože mě zajímá její historie a kultura.

A kam by vás to ještě lákalo se podívat?

Velice ráda bych se jednou podívala do Thajska. Doufám, že se mi to brzy vyplní.

Jaké důležité akce vás čekají v nejbližší době?

Za několik dní mě čeká focení v Itálii, potom odletím pracovně do Rigy a pak se již začnu připravovat na Miss World, na kterou odcestuji začátkem listopadu do Číny. Sháním si materiály o charitě a brzy začnu zkoušet šaty od módního návrháře Josefa Klíra. Věnuji se charitě pro seniory, proto jsem i nyní v Písku na této módní přehlídce.

Zajímá vás Čína jako taková?

Určitě, jsem ráda, že se tam na několik týdnů podívám. Čína má velice zajímavou kulturu a přiznejme si, že se tam člověk jen tak nepodívá.

Vzhledem k tomu, že loni se Miss World stala česká dívka,bude letos vaše pozice v této soutěži velice těžká. Uvědomujete si to?

Zajisté. Budu to mít v soutěži hodně ztížené, ale chci bojovat a pokusím se získat co nejlepší umístění.

A co váš přítel? Pomáhá vám?

Ale já teď nikoho nemám. Měla jsem přítele Tomáše, ovšem s ním jsem se rozešla.

Ale bulvární tisk vás dal dohromady s Janem Charouzem. Co vy na to?

Honza není mým přítelem, toho mi bulvár opravdu jen „přidělil“. Jsme pouze velcí kamarádi.

Jste sportovní typ?

Jistě, hodně miluji tanec. Tančím od svých šesti let, dělala jsem i aerobik, fitness a čtyři roky roztleskávačku. Dokonce jsem se zúčastnila mistrovství České republiky, které jsme tehdy s holkama vyhrály. Teď už ale nemám na sport tolik času, takže jsem se všemi těmito aktivitami přestala. Kondičku si udržuji jízdou na kole, chodím do posilovny a pravidelně plavu.

Máte nějaký svůj upravený jídelníček?

Já jsem proti jakýmkoli dietám, protože si myslím, že lidský organismus potřebuje všechno včetně tuků i sacharidů. Snažím se zbytečně nepřejídat, hlavně večer. V tomto směru se dost hlídám.

Na módní přehlídce bude jako host Dominik Hašek. Víte, kdo to je?

Vím, je to hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana. A chytá slavnou NHL.

Sledujete například český fotbal nebo lední hokej?

Lední hokej určitě, hlavně v době konání mistrovství světa. Ráda našim hráčům fandím, když se dostanou do finále, tak chodím na Staroměstské náměstí a u velkoplošné obrazovky jim s ostatními lidmi pokaždé držím palce. Fotbal mě moc nebaví, protože není tak rychlý a nemá ani takový spád.

Je u nás fotbalový klub, kterému fandíte?

To snad ani ne. Ale přece jenom, před lety jsem dělala roztleskávačku v Olomouci, pocházím odtud, takže přeji fotbalistům Sigmy.

Vaše plány do budoucna?

Uvidíme, jak to všechno dopadne na Miss World. Od toho se pak bude všechno dále odvíjet. V tuto chvíli nemohu dopředu nic plánovat.