Moderní gymnastky místního oddílu TJ ZVVZ se již pilně připravují na podzimní sezonu od konce července. Na oddílové soustředění si tentokrát vyjely do překrásného prostředí Vysokého nad Jizerou, kde položily základy svých nových sestav, často s novým náčiním.

Zbývající tréninkový čas (často i dvoufázově) využily na milevských domovských sportovištích. Již tento měsíc je čekají závody, a to ne ledajaké. V neděli 16. 9. se představí domácím příznivcům ve sportovní hale v oddílovém závodě, ve kterém by svým rodičům, známým a přátelům chtěly předvést svou srpnovou pilnou práci na nových nebo upravených sestavách.

Ve sváteční den 28. 9. se v milevské sportovní hale uskuteční oblastní přebor juniorek, ve kterém nechtějí chybět domácí závodnice Ludmila Korytová, Alena Andělová a Barbora Táborová, aby si v něm vybojovaly postupy na republikový šampionát. Začátek závodu je v 10.00 hodin.

Rebublikový závod Roztančené náčiní se koná také v milevské hale, a to v neděli 30. 9. Představí se v něm všechny milevské závodnice. Těm mladším, které dosud závodily jen v sestavách bez náčiní, budeme držet palce i v sestavách se švihadly nebo s obručemi. Starší naděje a juniorky mají ve svém repertoáru i obtížné sestavy se stuhami a míči. Začátek závodu je, stejně jako oblastní přebor, v 10.00 hodin.

Moderní gymnastky milevského oddílu se pak těší na své mladší kamarádky, které se přihlásí do přípravky a přijdou se svými rodiči na první hodinu v pondělí 10. 9. v 17.00 hodin do tělocvičny II. ZŠ v Komenského ulici (vchod od Sporthotelu). Ty, které si už přinesou cvičební úbor, mohou hned začít cvičit. Věkové rozmezí je mezi ročníky narození 2000 až 2003. Další tréninky přípravky budou probíhat vždy v pondělí od 17.00 do 18.00 hodin ve stejných prostorách.

Stejně jako moderní gymnastky i členky juniorského aerobiku Proactive Clubu již v srpnu pracovaly v rámci soustředění na zlepšení své techniky a připravují dvě nové fitness skladby, se kterými se představí i milevským divákům. Ti se mají opravdu nač těšit.