Sportoviště uvedená v článku ze dne 29.6. nejsou sportovními halami, protože:

1. Oblouková hala Sokola je zastřešení původního venkovního hřiště, které bylo vystavěno do spádu za účelem odvodu dešťových srážek a není spojeno se sociálním zázemím sportovců ani diváků. Pro účast družstev v celostátních soutěžích musí každoročně žádat o výjimku.

2. Zděná hala Sokola nemá požadované rozměry hrací plochy pro všechny druhy sálových sportů.

3. Sportoviště Elimu nemá požadované rozměry hrací plochy ani místa pro diváky.

Chcete-li vidět sportovní halu v kraji, podívejte se do Jindřichova Hradce, Třeboně, Č. Budějovic a s přimhouřením obou očí i do Milevska.

Přál bych píseckým sportovcům sportovní halu a přál bych si, aby byla postavena pro ně. Aby měla kvalitní povrch, správné osvětlení a vytápění. Aby neměla zbytečné vestibuly, chodby a ochozy, prostě prostory, které jim nejsou k ničemu, ale musí se v nich svítit, topit a uklízet. Aby nebyla zbytečně předražená, ale i reprezentativní. Přál bych jí schopný management, který by písecké sportovní veřejnosti dokázal představit špičkové sportovní akce.
Jen málo měst se může pochlubit takovými sportovišti jako mají písečtí fotbalisté, tenisté, nyní i atleti, a snad ani hokejisté si nemohou stěžovat. Sportovní hala pro sálové sporty však v Písku chybí.