Přinášíme ohlédnutí za jarními starty milevských děvčat doma i v zahraničí.

Závody pořádané v Milevsku:

Největším jarním podnikem byl 17. ročník mezinárodního podniku Milevský pohár. Nejlepších výsledků dosáhla domácí Ludmila Korytová ziskem dvou zlatých medailí ze základního závodu a z finále se stuhou. Bronzovou medaili pak přidala Alena Andělová ve finále se stuhou.
V pořadí již 14. ročník nadějí moderní gymnastiky Milevský pohárek přinesl medaile pro Natálii Křížovou a Karolínu Bílkovou. Čtvrté místo obsadila Adriana Havlíková a pátou příčku Kristýna Souhradová.

Dále startovaly: v 1. kategorii Denisa Plochová, ve 2. kategorii Karolína Kreisslová a ve 3. kategorii Leticie Kochová.

Nejvyšší soutěž:

Petra Korytová startovala v I. výkonnostní třídě na přeboru jihočeské oblasti, ze kterého se kvalifikovala na mistrovství ČR, kde ve čtyřboji volných sestav obsadila 18. místo.

Petra Korytová. Foto Václav KorytaZávěr Jihočeské ligy:

V dubnu se konal v Táboře poslední, pátý závod 16. ročníku Jihočeské ligy, a uzavřel se celkovými výsledky, které přinesly pro milevská děvčata tato umístění: tři zlaté medaile získaly ve svých kategoriích Natálie Křížová, Karolína Kreisslová a Ludmila Korytová, stříbrné medaile pak Karolína Bílková a Alena Andělová, bronzové medaile Denisa Plochová a Barbora Táborová.

Zahraniční starty:

Budapešť (Maďarsko) – Březnový mezinárodní Obuda Cup byl startem Ludmily Korytové (trenérka Petra Vojtová), která měla přetěžký úkol, předvést trojboj volných sestav v konkurenci gymnastek ze 17 států celého světa. Z celkového počtu 33 startujících juniorek obsadila 21. místo.

Graz (Rakousko) – Zde startovaly Kristýna Souhradová a Adriana Havlíková. V konkurenci gymnastek z Maďarska, Bulharska, Rumunska, Slovinska a Rakouska získala Kristýna Souhradová 5. místo a Adriana Havlíková 9. příčku.

Záhřeb (Chorvatsko) – Na letošním ročníku mezinárodního závodu se sešla zatím největší konkurence v historii tohoto podniku. Adriana Havlíková ve 2. kategorii obsadila 13. místo, v juniorkách byla Ludmila Korytová čtvrtá a Barbora Táborová jedenáctá.

Vídeň (Rakousko) – Na 21. ročníku mezinárodního závodu se Karolína Kreisslová poprvé představila ve dvojboji volných sestav a získala 6. místo. Kristýna Souhradová se radovala z poháru za 2. místo.

Domácí šampionát nadějí:

Naděje starší měly svůj republikový přebor začátkem června v Havířově. Z oblastního přeboru si postup zajistily Kristýna Souhradová a Adriana Havlíková. Na mistrovství ČR se očekávalo jejich umístění do první desítky, které však překonaly, když Adriana získala 5. místo a Kristýna 6. místo mezi 28 startujícími.

Starty na pohárových závodech v České republice:

Pohár Sokola Praha VII byl pro mladší závodnice. V 1. kategorii byly úspěšné Karolína Kreisslová (7.), Natálie Křížová (11.), Karolína Bílková (22.) a Denisa Plochová (27.). Ve 2. kategorii Leticie Kochová (15.). Významný úspěch zaznamenaly naděje, když Kristýna Souhradová zvítězila a Adriana Havlíková obsadila 4. místo.

Sokol Královo Pole Brno uspořádal pohárový závod, na kterém se dařilo Ludmile Korytové, která získala bronzovou medaili. Hned za ní na 4. místě skončila Alena Andělová a na 9. místě Barbora Táborová.

Na Kohoutovickém Gym Cupu startovaly nejmladší milevské závodnice. Trochu se smůlou obsadily 4. místa ve svých kategoriích Natálie Křížová a Karolína Kreisslová, devátá byla Denisa Plochová.

Vítězkou 1. kategorie Táborského poháru se stala Natálie Křížová, startovaly ještě Denisa Plochová (8.) a Karolína Bílková (9.). Ve 2. kategorii byla Karolína Kreisslová sedmá a Leticie Kochová čtrnáctá.

Sokol Cup Praha 2007 byl mezinárodním závodem, pořádaném pražským klubem Sokol Praha VII. Startovaly zde dvě milevské závodnice, Alena Andělová (16.) a Barbora Táborová (17.).

V Brně se konal závod pod názvem One World Cup Špilberk 2007, kde se nejvíce dařilo Ludmile Korytové, která přivezla do Milevska celkem pět medailí. Další umístění: Alena Andělová (13.) a Barbora Táborová (19.). Petra Korytová byla v seniorkách šestá a Lucie Tollingerová v kategorii Ladies šestnáctá.

Uvedené výsledky milevských závodnic jsou zásluhou oddílové trenérky Petry Vojtové a pomocné trenérky Lucie Tollingerové. V letním období se děvčata zúčastní soustředění ve Vysokém nad Jizerou.

V září bude otevřeno nové oddělení přípravky pro děvčata narozená v letech 2000 – 2003. Přihlášky na adrese: vojtova.dana@seznam.cz.