Byla to akce, která svým významem, rozsahem a humanitou překračuje meze běžného sportovního podniku a stává se posláním.

Moderní gymnastky nejen z evropských zemí, jako jsou Rakousko, Belgie, Maďarsko, Irsko a Česká republika, ale i z Izraele a Kanady, přispěly svým vystoupením na tomto závodě pro děti i dospělé se zdravotním postižením. Právě propastný rozdíl mezi dětmi zdravými, předvádějícími sestavy moderní gymnastiky, a zdravotně znevýhodněnými dětmi na vozíčkách, je mottem celého podniku, nazvaného One World neboli Jeden svět Špilberk 2007. Ten vyjadřuje skutečnost, že všechny děti žijí v jednom světě a měly by dostat svoji šanci. V rámci této akce jsou proto pořádány sbírky, které budou postiženým dětem věnovány.

Na hradě Špilberk se čtyři dny nekonal jen závod moderní gymnastiky, ale byla to také divadla, vystoupení a koncerty. Z jihočeských klubů se jediným účastníkem staly gymnastky TJ ZVVZ Milevsko. Závod se odehrával přímo na malém nádvoří hradu Špilberk v centru Brna, kde byla centrální cvičební plocha s hledištěm pro 500 lidí.

V kategorii juniorek se mezi 22 startujícími představily i tři milevské závodnice. Nejúspěšnější z nich se stala Ludmila Korytová, která získala pět medailí! Zvítězila v sestavě se švihadlem, v obruči vybojovala stříbro, které doplnila dvěma bronzovými kovy za sestavy s míčem a se stuhou. Celkově si na stupně vítězů došla pro stříbrnou medaili za výsledek ve čtyřboji volných sestav. Jako jediná závodnice startovního pole juniorek se objevila na stupních vítězů ve všech čtyřech náčiních. Na závěr ji čekalo vyhodnocení jako nejlepší závodnice roč. narození 1993.

Alena Andělová měla pěkné výsledky v sestavách se švihadlem a míčem, obruč a stuha se jí nepovedly podle představ trenérky. Alena skončila na 13. místě.

Barbora Táborová měla nejlepší sestavu se švihadlem, dobrá byla i sestava se stuhou, naopak se nepodařily sestavy s míčem, a zejména s obručí. Celkově obsadila 19. místo.

Výsledky – juniorky: 1. Martina Brogliová (Biella, Itálie) 78,650, 2. Ludmila Korytová (TJ ZVVZ Milevsko) 78,300, 3. Ela Žahourková (Baver Třebíč) 75,400, 13. Alena Andělová 69,325, 19. Barbora Táborová (obě TJ ZVVZ Milevsko) 62,275 bodu.

Seniorky: 1. Viktoria Bricarellová (Biella, Itálie) 56,400, 2. Kateřina Dlabačová (Baver Třebíč) 53,600, 3. Alena Parolková (SKP Brno) 49,650, 6. Petra Korytová (TJ ZVVZ Milevsko) 42,500 b.

Petra Korytová prošla závodem poměrně vyrovnaně a ve čtyřboji volných sestav se švihadlem, obručí, kuželi a se stuhou byla její nejslabší sestavou právě posledně jmenovaná.

Zajímavostí tohoto závodu je kategorie Ladies, kde startují závodnice starší 17 let v sestavě bez náčiní, kterou hodnotí rozhodčí – muži. Zde se představila milevská Lucie Tollingerová. Ta působila sympatickým dojmem. Její sestava byla zacvičena s elegancí a téměř bezchybně.