Místní atleti se po dlouhých letech čekání dočkali, od včerejška mají svůj nový stadion, který vznikl rekonstrukcí bývalého vojenského areálu Dukla, na kterém se v minulosti provozoval převážně fotbal.

Do rekonstrukce stadionu investovalo město Písek 41,5 milionu korun, a to včetně projektové dokumentace. Práce byly zahájeny loni v červenci. Investorem stavby je město Písek, dodavatelem sportoviště, což je osmidráha s umělým povrchem a sektory pro jednotlivé atletické disciplíny, jako je výška, dálka, tyčka, oštěp, disk, kladivo a koule, je firma Swietelsky, a . s. Dodavatelem rekonstrukce tribun a ochozů je firma Kočí, a. s. Stavba byla spolufinancována ze státního rozpočtu a to částkou 19,5 milionu korun, a z dotace Jihočeského kraje. Ten přispěl pěti miliony korun.

„Nový atletický stadion v Písku je moc hezký a já osobně bych si přál, aby zde jednou vyrostl velký talent v hodu oštěpem, kterého bych jako trenér dovedl k velkým výkonům a cenným medailím, třeba na olympijských hrách,“ řekl pro náš Deník přítomný host, Jan Železný, trojnásobný mistr světa a trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem.

První kolečko na nové osmidráze si bez bot, jen tak naboso, vyzkoušela ve společnosti herce Pavla Nového a ředitele Krajského úřadu v Českých Budějovicích Luboše Průši, Jarmila Kratochvílová, mistryně světa v běhu na 400 a 800 m z roku 1983, která se dnes rovněž věnuje trenérské práci. Poté se na novém stadionu uskutečnily první závody nazvané Písecký kilometr.