Na domácí šampionát se probojovaly i dvě gymnastky z oddílu TJ Spartak Písek – Tereza Sajtlová a Nikola Bečvářová.

Na startovní listině bylo zapsáno 40 děvčat ze sedmi oblastí republiky. Každá oblast obsadila postupová místa podle předem daného postupového klíče. Jihočeskou část zde zastupovaly zmíněné dvě gymnastky z Písku, dvě ze SKMG Máj České Budějovice a jedna z GSK Tábor, která postoupila na zelenou kartu.

V tomto závodě se představila děvčata střídavě s obručí a se švihadlem. Z konečného součtu známek pak prvních šestnáct postupovalo do finále se sestavou bez náčiní.Tereza Sajtlová postoupila do finále z 5. místa se známkou 36,575 b. Nikole Bečvářové bohužel díky smolnému švihadlu, které se jí nevydařilo, uteklo finále o pouhé dvě desetiny bodu.

V konečném bodování a součtu známek se mezi čtyřicítkou gymnastek písecká děvčata umístila v první polovině startovního pole. Nikola Bečvářová skončila se známkou 32,950 b (dvě sestavy) na 17. místě.

Tereze Sajtlové ve finále vyšla sestava bez náčiní a v konečném součtu tří sestav se posunula o jednu příčku dopředu, takže se známkou 55,050 b skončila na pěkném 4. místě.

Nyní budou mít písecké moderní gymnastky volno a v srpnu se zúčastní soustředění s přípravou na novou sezonu.