U příležitosti otevření nově zrekonstruovaného atletického stadionu v Písku (bývalý stadion Dukla), se zde uskuteční zahajovací závody „Písecký kilometr“. Závody pořádají atletický oddíl TJ Sokol Písek a Atletika Písek, občanské sdružení.

Slavnostní otevření atletického stadionu se uskuteční pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka a starosty města Písku Miroslava Sládka. Hosty na této významné sportovní akci budou olympijský vítěz a mistr světa v hodu oštěpem Jan Železný, ředitel Českého atletického svazu František Fojt a předseda ČAS Karel Pilný.

Od 14 hodin se uskuteční slavnostní otevření nově zrekonstruovaného stadionu, v 15.10 hodin pak začne vlastní program závodů během mladších žákyň I (ročník narození 1996–1997) na 600 metrů. Jako poslední ze čtrnácti vypsaných kategorií vyběhnou na trať dlouhou 1000 m muži II (ročník narození 1967 a dříve).

Pokud chcete být aktivně také u toho, můžete se přihlásit na tomto e–mailu: prihlasky @atletikapisek.cz, a to do 6. 6., nebo přímo na místě v den konání závodů do 14.45 hodin. Startovné je zdarma.

Pro všechny zúčastněné jsou připraveny krásné pamětní medaile, první tři umístění v každé kategorii obdrží pohár. Pro kategorii mužů a žen jsou vypsány finanční prémie v hodnotě 10 000 Kč. Ze všech výsledků bude vyhlášena zvláštní kategorie Nejrychlejší běžec Písecka.