V kategorii naděje nejmladší (8 startujících) suverénně zvítězila písecká Hana Strnadová. Obě sestavy – bez náčiní a švihadlo – jí vyšly skvěle. Bez jediného zaváhání předvedla vyrovnaný výkon a stala se tak přebornicí jihočeské oblasti. V této kategorii končí gymnastky na úrovni oblasti a postupové boje na republiku je čekají až v příští sezoně.

V kategorii naděje mladší (15) se děvčata představila v trojboji – sestava bez náčiní, švihadlo a obruč. Zde měl Písek dvojnásobné zastoupení. Nikola Bečvářová zahajovala sestavou bez náčiní a Tereza Sajtlová šla se švihadlem. Poté si děvčata sestavy prohodila. Ve třetím sledu cvičily všechny gymnastky této kategorie sestavu s obručí. V konečném součtu známek Nikola skončila na 1. místě a získala zlatou medaili. Tereza si svým výkonem vybojovala třetí místo a bronz. Na Mistrovství ČR v Havířově postupují první čtyři, tedy i dvě gymnastky z Písku.

Velké poděkování patří jak trenérce Lence Karlové a Radce Salamanczukové za perfektní baletní přípravu, tak i píseckému gymnáziu za spolu〜práci a podporu zázemí při trénincích.

Výsledky:

Naděje nejmladší: 1. Hana Strnadová (TJ Spartak Písek), 2. Lenka Macháčková, 3. Kateřina Vernerová (obě SKMG Máj Č. Budějovice).

Naděje mladší: 1. Nikola Bečvářová (TJ Spartak Písek), 2. Aneta Novodvorská (SKMG Máj Č. Budějovice), 3. Tereza Sajtlová (TJ Spartak Písek).