Hokejbalisté Písku postoupili do semifinále 2. ČNHbL! Hosté, v brance s Tolnayem, přijeli do Písku pouze se dvěma lajnami, a tak bylo jen otázkou času, jak dlouho v úmorném vedru vydrží se silami. Domácí hráči se do svého soupeře pustili s velikou vervou, již ve 4. min. načal svůj střelecký koncert Hromádka, když zužitkoval nahrávku od Kabeleho.

V 8. min. zvýšil J. Roth na 2:0. V 11. min. jeho bratr Václav propálil Tolnaye potřetí. Ještě v téže minutě se podruhé v zápase prosadil Hromádka a v brance Pedagogu Tolnaye vystřídal Dobrovolný. Ale i on ještě v první třetině lovil míček ze své klece: ve 12. min. přihrávku J. Rotha zužitkoval v branku Z. Přibyl – 5:0.

Ve druhé třetině si domácí hráči zbytečnými vyloučeními zkomplikovali utkání. Hosté ve 24. min. snížili Hlaváčem na 5:1, jenže 20 vteřin po něm se přesně trefil opět Hromádka – 6:1. V závěru prostřední části hry snížil tým Pedagogu na 6:3, když gólmana Bučka postupně překonali Šimeček a Pavlík.

I v poslední třetině měli více ze hry hosté. Ve 37. min. prostřelil Bučka z poloviny hřiště Tonzar. Na druhé straně se v téže minutě prosadil znovu Hromádka – 7:4. Hosté nesložili zbraně a Tonzar dvěma góly snížil na 7:6. Domácí trenér pak stáhl sestavu pouze na dvě lajny. Dvacet vteřin před koncem hosté odvolali brankáře a vhazovalo se po levici domácího Bučka. Všetečka vyhrál buly, míček se dostal k Hromádkovi a ten svým pátým gólem v zápase korunoval nejen svůj excelentní výkon. ale i postup Švantláku do semifinále.

Trenér domácího týmu Jiří Hronek: „První třetina nám vyšla skvěle, každá druhá střela padla do soupeřovy branky. Jenže od druhé třetiny jsme začali faulovat a vlastními chybami jsme soupeře vrátili do zápasu. Musím pochválit Milana Hromádku, který odehrál životní zápas. Teď se však musíme připravit na semifinálovou sérii s vítězem základní části soutěže, mužstvem Such〜dola nad Lužnicí.“

Branky: Hromádka 5 (Všetečka 2, M. Gareis 2, Kabele 2, P. Přibyl 2), J. Roth (Hronek), V. Roth (Všetečka), Z. Přibyl (J. Roth, V. Roth) – Tonzar 3 (Pavlík, Novák, Koblas), Hlaváč (Tonzar, Kadoun), Šimeček (Novák), Pavlík (Dubský). Vyl. 12:8, využ. 1:1, osl. 1:1, rozhodčí Mikl a Vařák, 90 diváků. Sestava Písku: Buček – M. Gareis, P. Přibyl, Z. Přibyl, Bárta, Marek, Březina – Všetečka, Kabele, Hromádka, Vážný, Brousil, Kozák, V. Roth, J. Roth, Hronek.