Jak jste si užila první závod v Českých Budějovicích?
Já nemohu říct, že bych si ho užila, protože se mi neběželo dobře. Jinak se běželo v hezkém prostředí a za krásného počasí, i když bylo trochu větší teplo. Bohužel však nemám formu, jakou bych si představovala.

Je možné, že vítězství v jihočeské metropoli vás povzbudí?
Třeba mě prvenství v Budějovicích nakopne a bude to lepší, uvidíme.

V závodech seriálu RunTour nicméně sklízíte úspěchy. Vnímáte, že na jihu Čech jste teď vyhrála již podeváté?
Slyšela jsem to (úsměv). Já ani nevím, abych se přiznala. Statistiky si nedělám. Ale jsem ráda za každé vítězství. Sice nevím kolikáté je, ale těší mě.

Přidáte desáté vítězství v sobotu v Plzni, kde jste doma?
Vím určitě, že závod v Plzni nebudu moci absolvovat, protože ve stejný termín je extraliga. Jsem Plzeňačka a neúčast na domácí půdě mě zvlášť mrzí, ale nedá se nic dělat. Nejbližší příležitost tak budu mít koncem srpna v Ostravě.

Mezitím se běží ještě v Hradci Králové…
Kvůli mým pracovním aktivitám budu chybět s největší pravděpodobností i tam.  Jinak ostatní závody bych chtěla objet, pokud se nevyskytne žádná překážka.

Předloni vás v Budějovicích porazila domácí závodnice Lucie Sekanová. Vloni jste na jihu Čech nestartovala, tentokrát pro změnu chyběla Lucie. Kdo byl letos v jihočeské metropoli vaším největším soupeřem?
Lucka Sekanová se byla v Českých Budějovicích podívat. Mluvila jsem s ní. Nezávodila, protože se soustředila na republikový šampionát na dráze, kde běžela deset kilometrů. Kdyby závodila, tak bych to měla asi těžší, protože mě většinou poráží. Největší soupeřkou tak byla v prvním závodě Eva Vailová. Je to výborná běžkyně, která ale dlouhodobě žije v Americe, takže to byla zajímavá konfrontace.

Při vaší minulé účasti v Českých Budějovicích byl nepříjemným protivníkem jistě i déšť. Slunce a teplo, které panovalo tentokrát mají běžci raději?
Teplo bylo sice na tuto roční dobu extrémní, rozhodně ale bylo počasí příjemnější než předloni, kdy pršelo.

Na co se připravujete?
Mojí hlavní disciplínou je pět kilometrů na dráze, ale přípravu si ráda zpestřím i závodem na silnici.

Věříte, že vaše forma půjde brzy nahoru?
Ráda bych. Trénuji poctivě, tak věřím, že tréninkovou píli se mi podaří na závodech zúročit.