Ve 49. ročníku ankety byla královnou jihočeského sportu vyhlášena triatlonistka Šárka Grabmüllerová, bronzová medailistka z mistrovství světa v zimním triatlonu v italském Cogne. V hlasování jihočeských sportovních novinářů a sportovních expertů zvítězila letos s jasnou převahou před cyklokrosařem Adamem Ťoupalíkem a volejbalistou Radkem Machem.

V týmech letos obhájili jihočeský primát volejbalisté Jihostroje České Budějovice před cyklisty ČEZ Cyklo team Tábor a volejbalistkami Madety České Budějovice.

Cenu čtenářů Deníku jižní Čechy získal kapitán hokejistů ČEZ Motor České Budějovice Aleš Kotalík.

Do Síně slávy jihočeského sportu byl uveden legendární hokejový obránce František Vacovský, mistr světa z roku 1949.

Zvláštní cenu převzal bývalý výborný volejbalista, trenér a dlouholetý funkcionář Zdeněk Scheichl.

Je potěšitelné, že cenu Objev roku dostal bývalý chyšecký atlet Pavel Gocala, dnes člen SK Čéčova České Budějovice, který letos přivezl stříbro a bronz z neoficiálního mistrovství Evropy žactva v atletice v běhu na 300 a 60 metrů. Na mistrovství ČR žáků v hale byl druhý na 300 m a třetí na 60 a 150 metrů.

V desítce jihočeských sportovců 2013 se rovněž objevili sportovci z Písecka. Na osmém místě to byla Kateřina Marková ze SK Casting RT Písek, mistryně světa juniorek i žen a vicemistryně ČR v ženách v rybolovné technice. Na devátém místě byl Michal Háša z Bernartic, člen E.ON TT Tábor, bronzový na mistrovství světa a vicemistr světa ve sprint kvadriatlonu.

Slavnostního vyhlášení ankety se z našeho regionu rovněž zúčastnili členové Okresního výkonného výboru ČUS Písek, a to jeho předsedkyně Romana Halamová, místopředseda výboru Alois Švarc a člen výboru Josef Fuka z TJ Chyšky. (ou)