Soupeřkami milevských moderních  gymnastek byly závodnice z Kanady, Austrálie, Ruska, Finska, Maďarska, Polska, Srbska a ze Slovenska. V této mezinárodní konkurenci milevská Tereza Kutišová v kategorii nadějí nejmladších vybojovala páté místo, když v sestavě bez náčiní mírně chybovala a tři desetinky bodu takto ztracené jí stály bronzovou medaili.

V kategorii nadějí starších startovaly Natálie Křížová a Karolína Kreisslová. Natálie se tentokrát líbila rozhodčím více a získala výborné páté místo, Karolína skončila osmá. V každém případě se maraton závodu milevským děvčatům vydařil, vždyť sledovat soupeřky z jiné části zeměkoule je pro mladé gymnastky velkým zážitkem.

Již tuto sobotu se v milevské sportovní hale uskuteční v pořadí již 21. ročník mezinárodního závodu Milevský pohár neboli Milevsko Cup 2012.

Pořadatelům z klubu RG Proactive Milevsko se podařilo zajistit přislíbenou účast ze zahraničí – z polské Bielsko-Bialy a Lodže, z rakouských klubů Wiener Neustadt a z Linze, přihlášeny jsou i gymnastky z chorvatského  Záhřebu či ze slovinského Mariboru.

Výčet zahraničních účastnic doplní slovenské závodnice z Prešova a Bratislavy. Z českých klubů se můžeme těšit na gymnastky z Prahy, Českých Budějovic, Jihlavy a z Milevska.

Závod, který se uskuteční pod záštitou starosty města Milevska, začne v 10 hodin nejmladšími kategoriemi, aby po slavnostním ceremoniálu oficiálního  zahájení pokračoval kategoriemi starších nadějí, juniorek a seniorek. Ukončení závodu předpokládají pořadatelé v době mezi 17.00  – 18.00 hodinou.