Hokejbalisté HC ŠD Písek vybojovali o víkendu titul ve 2. NHbL, když si ve finálové sérii poradili s vítězem základní části Suchdolem nad Lužnicí. O své bezprostřední pocity se krátce po skončení finále podělil kapitán píseckého celku Václav Pelc.

Po kolika letech se vrátil titul do Písku?

Je to po pěti letech.

Jaký je to pocit?

Úžasný, všichni jsme chtěli vyhrát a jsme rádi, že se to povedlo. Všichni jsme byli od začátku domluveni, že to letos zkusíme. Tři čtvrtiny kádru se scházely pravidelně celý rok. Snad jen dva kluci přišli až těsně před play-off.

Jaký byl nejtěžší okamžik sezony?

Trochu jsme se báli základní části, protože jsme nevěděli, jak se budeme scházet a jak na tom budou ostatní týmy. To, že jsme po dlouhodobé části ligy skončili na druhém místě, pro nás bylo překvapením. Ale myslím si, že to bylo zasloužené, protože jako jediní jsme měli kladnou bilanci s vítězným Suchdolem nad Lužnicí. V play-off byl určitě těžký začátek proti Prachaticím. Měsíc jsme stáli a soupeř byl rozehraný ze čtvrtfinále. Začátek série byl horší, ale pak jsme se do toho dostali a jeli jsme.


Semifinále s Prachaticemi měl náboj i díky působení Víta Čapka na pozici trenéra Horalů.


My jsme se na to docela těšili. Byla to díky tomu určitě více vyhecovaná série. Hecovali jsme se a ještě to od té doby nepřestalo. Proběhla i nějaká sázka a čekáme, až se Víťa odhodlá k tomu, aby to splnil.

Neprozradíte, o co jde?

Ne, to se pak uvidí.

Jaké budou oslavy?

Oslavy budou dlouhé. Čekali jsme na to pět let. Budou zasloužené a určitě si je pořádně užijeme.

Přemýšlíte o postupu výš?

Nás za čtrnáct dní čeká baráž, takže uvidíme, jak to tam bude vypadat a co by z toho následně plynulo.