Vedoucí tým tabulky přivítal u Otavy českobudějovické Orly. Trenér Kabele tentokrát mohl v klidu zůstat na svém místě na střídačce, protože se mu povedlo poprvé v sezóně poskládat tři kompletní formace.

Na úvodní branku čekali diváci v Orange aréně bez dvou vteřin rovné tři minuty. To se po nacvičené spolupráci s Markem Habartem prosadil Jan Roth – 1:0. První útočná formace zůstala ještě ve hře, a tak mohl Habart najít opět Rotha, který si pohrál s hostující obranou a 18 sekund po úvodní brance se radoval podruhé – 2:0. V 6. minutě si Roth s Habartem vyměnili role a druhý jmenovaný skóroval – 3:0.

Za minutu následovala další akce domácích, která skončila za zády hostujícího Lexy. Suchý udržel míček v útočném pásmu, přihrál Kolářovi a ten se střelou zpoza modré nemýlil – 4:0. Na začátku 8. minuty ukázal svojí dělovou ránu poprvé Sup – 5:0.

Marek Sup touto brankou vyhnal Lexu z branky Orlů. Na jeho místo přišel Rybníček, ale čisté konto udržel jen necelé tři minuty, když se prosadila třetí písecká formace, střelcem byl Jiří Mergl – 6:0.

Po první třetině bylo jasné, že tři body zůstanou v Písku. Hráči Švantláku ale rozhodně nepolevovali a stále atakovali branku Orlů. V 17. minutě se prosadila při přesilové hře posila z turecké riviéry Kozák – 7:0.

Pak se dostali také ke slovu hosté, při signalizované výhodě se trefil Jiran – 7:1. Půl minuty na to se ale dostal ke slovu opět Martin Kozák a další exkluzivní brankou zvýšil písecké vedení – 8:1.

Ve 21. minutě hráli domácí další přesilovou hru. Svůj důraz před hostující brankou a střeleckou formu z posledních zápasů prokázal Tomáš Bárta – 9:1. Desítka v síti Orlů přistála ve 23. minutě. A opět to byl dělostřelec Sup, kterému předchozí střely pochytali  hostující obránci, ale nakonec se písecký obránce přeci jen dočkal – 10:1.

Radost mu ale zkazili spoluhráči, když se hned hlásili o odměnu za kulaté skóre. Ve 26. minutě hráli budějovičtí přesilovou hru. Domácí gólman Kukrál rozehrál na Mergla a ten střelou od vlastní modré natolik překvapil hostujícího brankáře Rybníčka, že se mohl radovat z nejkurióznější branky utkání – 11:1.

O minutu později se o slovo přihlásila po delší odmlce první formace Švantláku, druhou branku v utkání vstřelil vedoucí muž kanadského bodování soutěže Habart – 12:1.

V závěru prostřední části se poprvé v mistrovském utkání v černo-oranžovém dresu prosadil uzdravený nováček Ondřej Bárta – 13:1.
V poslední patnáctiminutovce již přeci jen Švantlák zvolnil v tempu a přidal jen tři branky. Ve 36. minutě splnil svoji gólovou normu centr druhé formace Vaníček – 14:1.

Ve 40. minutě se Orange aréna dočkala prvního hattricku. Hronek našel Jana Rotha a ten si již věděl rady – 15:1. Následně mohl třetí branku v utkání přidat i Kozák, ale jeho gól nebyl pro předchozí hru vysokou holí uznán. Půl minuty před koncem utkání si vzal míček Sup a jím prudce vystřelený míček se potřetí zastavil až v síti – 16:1.

Branky a nahrávky: 3. Roth (Habart), 4. Roth (Habart), 6. Habart (Roth), 7. Kolář (Suchý, Vaníček), 8. Sup (Kubeš), 10. Mergl (Kubeš, Procházka), 17. Kozák (T. Bárta), 18. Kozák (Klouda), 21. T. Bárta (Hronek, Habart), 23. Sup (Kubeš), 26. Mergl (Kukrál), 27. Habart (T. Bárta), 29. O. Bárta  (Kubeš), 36. Vaníček (Kolář), 40. Roth (Hronek), 45. Sup (Kubeš) – 18. Jiran (Kalina, Klomfar). Střely: 74:17. Vyloučení 3:5, využití 2:1, v oslabení 1:0. Diváci: 31.

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, T. Bárta, Marek, Suchý, Sup, Procházka – Roth, Kozák, Habart – Kolář, Vaníček, Klouda – Mergl, Kubeš, O. Bárta.

Písecký trenér Marek Kabele po zápase řekl: „Utkání jsme poprvé hráli na tři formace a hned od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry. Soupeř nám v ničem nestačil a kluci si s radostí zastříleli.  Rozhodčí měli práci pouze se zapisováním branek. Teď už se všichni těšíme do Tábora, kde nás čeká těžký zápas."

V sobotu zajíždějí hokejbalisté Švantláku na horkou husitskou půdu. Od 14 hodin je přivítá domácí SK Tábor. Tím začíná píseckým série utkání proti týmům, se kterými by se měli prát o čelo soutěže.

VÁCLAV PELC