Hned od úvodní buly bylo jasné, kdo bude na hřišti kralovat. Hosté z Hostivaře se do domácích hráčů zakousli a Bauš v brance byl
v jednom kole. Poprvé domácí kapitulovali v šesté minutě hry, kdy nestačili na souhru Zámečníka a skórujícího Zůžka – 0:1. Uběhly pouze další dvě minuty
a hosté využili svoji první přesilovou hru – Vosátka zvýšil na 0:2. V jedenácté minutě hráli také Písečtí svou první přesilovou hru a vytvořili si
v ní několik šancí. Tu největší však spálil Hokr
a ukončil tak první třetinu.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale domácí s vypětím všech sil a s výborným Baušem v zádech odolávali tlaku Hostivaře. Hosté tak ve druhé patnáctiminutovce skórovali pouze jednou – trefil se Čejka – 0:3.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí s výhodou přesilové hry, ale tu sehráli velmi špatně a hosté ve vlastním oslabení dvakrát navýšili rozdíl ve skóre -
rázem to bylo 0:5.

V tu dobu se domácí hra úplně sesypala a hostivařští hokejbalisté na hřišti dominovali. Hosté přidali ještě další čtyři přesné zásahy
a z písecké Orange arény si odvezli jednoznačné vítězství v poměru 9:0.

HC ŠD Písek – HBC Hostivař 0:9 (0:2, 0:1, 0:6)

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková, Hokr, Hnyk Š., Sýkora, Hnyk M., Šimůnek, Fojtů, Muchl, Hrnečková, Čapek, Daněk.

Trenér HC ŠD Písek Vít Čapek po úvodním utkání nové sezony řekl: „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Máme letos velmi mladé mužstvo. Dvě třetiny jsme hráli moc dobře, plnili jsme na hřišti své úkoly, i nějakou šanci jsme si vytvořili.
V poslední třetině to byl uragán ze strany Hostivaře
a naše hra se úplně rozsypala. Hostivaři gratuluji k vítězství i k předvedené hře. My máme na čem pracovat
a rozhodně nás jedna porážka nepoloží. Chtěl bych ještě pochválit našeho brankaře, který chytal výborně."