Písek – Desáté kolo československé interligy vzbuzovalo mezi píseckými fanoušky a členy místního házenkářského klubu velká očekávání. Zvýšené napětí a větší dávka sportovního vzrušení předznamenávaly naději na dlouho očekávanou premiérovou výhru sezony.

K Otavě přijel poslední celek tabulky ŠKP Bratislava. Slovenky se sice krčí na úplném chvostu, ale jejich zápasové výsledky nedovolovaly přemýšlet o sobotním duelu jako o předem vyhraném.

Výborný vstup do zápasu

Sokolky vstoupily do utkání výborně. Lucie Preslová v domácí brance držela bratislavské střelkyně na uzdě a její kolegyně v útoku s povzbuzující vysokou návštěvou v zádech navyšovaly úvodní náskok. Ten se vyšplhal až na pět branek, ale za stavu 8:3 se hra začala vyrovnávat a také hostující hráčky dokázaly překonávat obranu soupeřek.

Po zbytek prvního poločasu držely Slovenky s odhodlaně hrajícími Jihočeškami krok. Rozdíl ve skóre se nezvyšoval a utkání tak bylo stále otevřené, alespoň výsledkově.

Sokolky měly více sil

Se silami na tom byly policistky ze športového klubu mnohem hůře. Jejich sedm hráček do pole nemohlo vzdorovat celý zápas. Navíc nebezpečná reprezentantka Petra Beňušková vyfasovala osobního píseckého strážce, a tak většinu duelu strávila bezmocná na polovině hřiště.

Potvrdilo se. Sokolky se vstupem do druhé třicetiminutovky předvedly rozhodující útok na první výhru a oslabenému soupeři utekly na rozdíl sedmi, osmi i devíti branek. Písečanky si s chutí zastřílely a bylo na nich vidět, že doposud nepoznané pocity blížícího se vítězství působí na jejich hru blahodárně.

Velmi důležité vítězství

Sobotní výsledek lze označit jako nesmírně důležitý, na body si totiž brousil zuby také soupeř. Především po psychické stránce může nově poskládanému píseckému celku kýžený úspěch pomoci. Sokolky teď mohou další tréninkové dávky polykat s vědomím, že nepolevující snažení není marné. Proti ŠKP se prosazovaly tradiční opory Nikola Kozáková, Sára Kovářová i Magdalena Svobodová, ale sobotní představení bylo to nejtýmovější, jaké fanoušci na tribuně zatím viděli.

Sokol Písek – ŠKP Bratislava  32 : 25 (16:13)

Branky Písku: Kovářová 7, Kozáková 6, Svobodová 6, Benešová 4, Talafousová 4, Líbalová 3, Bullová 2.

Sestava Písku: Preslová, Chalušová, Kotalíková, Kozáková, Rusfelová, Líbalová, Svobodová, Kovářová, Talafousová, Bullová, Benešová, Pošustová, Kalčíková.

Fotogalerie ze zápasu Sokol Písek - ŠKP Bratislava