Písek – Pravděpodobně jedno z nejpamátnějších utkání poslední doby mají za sebou písečtí Sršni, kteří si v pátek večer v rámci osmého kola 1. ligy poradili s mladým, ale velmi ambiciózním celkem USK Praha B.

Favorita se nezalekli

Pražané přijeli do Písku v pozici vedoucího týmu ligové tabulky a jejich dosavadní bilance šesti výher a jedné porážky je pasovala do role mírného favorita. Sršni se sice nemohli chlubit pozitivní bilancí, ale domácí prostředí je vždy dokáže vybičovat k výborným výkonům.

Oťukávaná v první čtvrtině zatím pouze naznačovala budoucí vývoj. Jihočeši přeci jenom měli více ze hry a od úvodních minut si udržovali mírný náskok. Vysokoškoláci však byly v závěsu. Místy až desetibodové vedení domácích dokázali stáhnout, když se do poločasové pauzy přiblížili na rozdíl dvou košů.

Druhý poločas v režii domácích

Po přestávce uchopili písečtí basketbalisté otěže zápasu zcela do svých rukou. Ke slovu se stále častěji dostával tradiční ostrostřelec Petr Šlechta a Sršni začali svému soupeři výrazně odskakovat.

Famózní představení v Sršní aréně nezhatila ani závěrečná desetiminutovka. Pražané přijeli bez hlavní trenérské dvojice a absence Tomáše Grepla i Petra Jachana byla znát. Hostům, složeným výlučně z hráčů do jednadvaceti let – jediný Pavel Grunt je ročník 1994 – chyběl lídr také na hřišti. Sovy jakoby nevěděly, co v klíčových okamžicích hrát. Místo očekávaného závěrečného náporu kupily jednu chybu za druhou, čímž skvěle hrajícím Sršňům vydláždily cestu ke čtvrtému prvoligovému vítězství.

Atraktivní hra Sršňů fanoušky baví

Písecký basketbal láká. Zaplněná sportovní hala ocenila výkon domácích borců. Bouřlivá atmosféra vygradovala tradičním pěním Vysokého jalovce a nevšední děkovačkou trenéra Miroslava Janovského.

Zápas, v jehož průběhu se ve velmi dobrém světle představili mladíci Vojtěch Janda s Ondřejem Musilem, nabídl skvělý basketbal i výbornou kulisu.

Písečtí si páteční výhrou vyrovnali bilanci. Se čtyřmi vítězstvími a čtyřmi porážkami jsou aktuálně s dvanácti body na šestém místě tabulky.

Sršni Písek – USK Praha B  77 : 62 (20:15, 18:19, 17:8, 22:20)

Body Sršňů: Šlechta 30, Kostohryz 8, Valuch 8, Vartecký 8, Janda 7, Voldán 6, Hušek 5, Běle 4, Hejda 1.

Sestava Sršňů: Šlechta, Kostohryz, Valuch, Vartecký, Janda, Voldán, Hušek, Běle, Hejda, Musil.

Fotogalerie ze zápasu Sršni Písek - USK Praha B