Aby si Sokolky udržely naději na záchranu, Zlín musely bezpodmínečně porazit. „Výborně zahrála Vrabcová, v posledních patnácti minutách Součková a výrazně nás podržely brankářky Šíbrová
s Chalušovou," uvedl Jan Slavík, kouč Písku.

Pochvalu za přístup k zápasu si však podle něj zasloužily všechny hráčky. Písečankám se ve druhém poločase podařilo stáhnout čtyřgólový náskok soupeřek. „Zlomovým okamžikem bylo, že jsme dokázali ustát oslabení. Ztráta se nezvýšila, naopak se nám podařilo dát branky," poukazuje Jan Slavík.

O sestupujícím z nejvyšší soutěže se příští sobotu rozhodne mezi Pískem a Veselím. Sokolky se k přímé bitvě vydají na půdu soupeřek.

Písek – Zlín 28:26 (13:15)

Nejvíce branek: Vrabcová 9, Součková 7, Malá 4, Benešová a Šichmanová po 2 – Tóthová 8, Sobieská 6. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetr. hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 9:4. Diváků: 98.