Přání nového kouče se však nesplní. „Respektujeme, že hráčky mají svá zaměstnání, nemají tolik volna, a proto budeme trénovat třikrát týdně," upřesňuje Ondřej Václavek program letního drilu.

Do nabírání kondice a pilování formy družstvu nezasáhne ani žádný vícedenní kemp. Podle Michala Horáka, manažera klubu, by to nebylo reálné. Právě kvůli pracovní vytíženosti hráček. „Pokud ale tréninky probíhají v odpoledních hodinách v Písku, jsou schopné se na ně uvolnit," říká Michal Horák.

Odbourají špatnosti

První týden přípravy nabídne Ondřeji Václavkovi prostor pro seznámení se s kádrem. „Bude to o zjišťování stavu hráček a možnostech, kam jejich výkonnost můžeme posouvat," uvádí nový vládce na lavičce Písečanek.

Počítá také s tím, že se bude snažit odbourat některé špatné návyky svých nových svěřenkyň. „Je to strašná práce, trvá dlouho, ale právě v tom se cítím silný," prozrazuje Ondřej Václavek.

K otestování vlastní síly před startem interligy Sokolky vyrazí koncem srpna na turnaj do Francie. Nový ročník nejvyšší soutěže zahájí 
5. září domácím utkáním s nováčkem z Plzně.